Facebook'ta katil avı

  • Giriş : 06.11.2007 / 08:45:00

Cadılar Bayramı'nda vampir kılığına giren kız aynı gece evinde boğazı kesilmiş halde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meredith Kercher'in o geceye ait kostümlü fotoğraflarının paylaşım sitesi Facebook'ta yer alması katilin internet sitesinde olduğu şüphesini artırdı.

Yüksek lisans için İtalya'ya giden 21 yaşındaki Meredith Kercher, 3 gün önce katıldığı cadılar bayramında Scream (Çığlık) filmindeki gibi "katil" kılığına giren arkadaşıyla poz vermişti. İngiliz kız, önceki gün odasında boğazı kesilmiş halde bulundu. Genç kızın vahşi bir şekilde öldürülmesi, İngiltere ve İtalya'yı ayağa kaldırdı. Polis, Perugia kentinde İtalyanca öğrenen talihsiz kızın evinden hiçbir şeyin çalınmadığını, amacın sadece cinayet olduğunu açıkladı. Cinayetin ardından Cadılar Bayramı gecesi düzenlenen partide Kercher'in arkadaşlarıyla birlikte çektirdiği fotoğrafları sohbet paylaşım sitesi olan Facebook'ta yayınlaması ise dikkatleri internet sitesine çekti.

KATİL TANIDIĞI BİR KİŞİ

Polis şefi Marco Chiacchiera paylaşım sitesi Facebook'ta yer alan fotoğraflarda genç kızın yanında katil kılığına giren kişinin kimliğini tespit etti. 26 yaşındaki Pietro Campolongo'nun ifadesini alan yetkililer, şimdi fotoğraflarda yüzleri maskeli, kimlikleri tespit edilemeyen kişileri araştırıyor. Polis Chiacchiera, katilin eve zorla girmediğini , katilin büyük olasılıkla Kercher'in tanıdığı bir kişi olduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious