Facebook'ta sahte hesaba hapis!

Facebook'ta sahte hesaba hapis!.9961
  • Giriş : 17.02.2009 / 19:02:00

Denizli'de Başkasının adını kullanıp Facebook'ta sayfa açtığı iddiasıyla yargılanan Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesine 5 ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Denizli 8. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına PAÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saadettin Sarı, adına açılan sayfa sebebiyle şikâyetçi olan Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Safi Avcı katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen Doç. Dr. Sarı, kablosuz internet bağlantısı kullandığını belirterek, ''Evimin çevresinde oturan ve kablosuz bağlantıyı görebilen bir bilgisayar kullanıcısı bunu yapmış olabilir. İftiradan başka bir şey değil.'' şeklinde kendini savundu.

Bu olayla gündeme gelmesinin üzüntü verici olduğunu söyleyen Sarı, basında yer alan haberlerin de yıpratıcı olduğunu ifade etti.

Yargılama sonunda sanığın, özel hayatın gizliliğini ihlal suçu işlediği kanaatine varan mahkeme, Saadettin Sarı'yı önce 6 ay hapis cezasına çarptırdı, ardından iyi halini dikkate alarak 5 aya indirdi.

Duruşmadan sonra bir açıklama yapan Doç. Dr. Sarı, kendisine komplo kurulduğunu öne sürerek, kararı temyiz edeceğini bildirdi.

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Eğitimi Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Avcı, kendi adına internetteki paylaşım sitesi Facebook'ta sayfa açıldığı gerekçesiyle Denizli Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*