Facebook'ta Taraf'ı kurtarma grubu

Facebook'ta Taraf'ı kurtarma grubu.24377
  • Giriş : 14.11.2008 / 09:40:00
  • Güncelleme : 14.11.2008 / 09:47:27

Taraf gazetenin içinde bulunduğu mali sıkıntıya çözüm bulabilmek amacıyla Facebook'ta okur kampanyası.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sabah Gazetesinin promosyon siparişini iptal etmesi Taraf gazetesini zora soktu. Hükümete yakın duruş gösterdiği için sürekli olarak eleştiri alan Taraf gazetesinin bu yüzden zor durumda kaldığı ve acil önlemler almaya yöneldiği belirtiliyor.

Taraf Gazetesinin zor durumda olduğu ve açılan banka hesaplarına yardım yapılmasını isteyen SMS mesajları son günlerde cep telefonlarında dolaşmaya başaldı. Ayrıca Taraf okurlarının oluşturduğu Facebook hesabında da Taraf'a ilan verilmesi isteniyor.

ATILAN MANŞET İLANLARI KESTİRDİ

İddialara göre Taraf Gazetesi geçtiğimiz günlerde “Paşasının Başbakanı” başlığını atınca hükümetle arası bozuldu. Ahmet Çalık'ın Sabah Gazetesinde vereceği promosyon kitapların siparişini iptal etti. Siyasilere bağlı olan banka ve yarı resmi kurumlardan gelen ilanlar bir anda bıçak gibi kesildi. Kaynak kesilmesi bir anda Taraf Gazetesini zora soktu.

İki aydır personeline tam maaş veremeyen gazete ancak harçlık verebiliyor. Gazetenin durumunun zora girmesi üzerine,Taraf okurları "Türkiye'nin Taraf'a ihtiyacı var" sloganı ile kurdukları grupta; gazetenin reklam fiyat listesini ve banka hesap numaralarını yayınlayarak okurlardan bireysel ya da şirket ilanları vermelerini rica ediyor.

TARAF: ZOR ZAMANLARDAN GEÇİYORUZ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*