Facebook'ta yazışan kızını öldürdü

Facebook'ta yazışan kızını öldürdü.8144
  • Giriş : 07.04.2008 / 13:50:00

Kızını Facebook'ta bir erkekle yazışırken gören baba önce dövdü, sonra da silahıyla öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kızını Facebook'ta tanıştığı bir erkekle internet üstünde yazışırken yakalayan baba önce dövdü, sonra da silahla vurarak öldürdü.

İşin ilginç yanı bu olayın geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleşmiş ve üstünün örtülmüş olması. Basına yansımasıysa bu tip sitelerin en büyük muhalifi olan İmam Ali el Maliki'nin bir röportaj sırasında örnek olarak vermesiyle gerçekleşti.

El Maliki Facebook ve benzeri sitelerin kadınların şehvetine açılan bir kapı olduğunu ve erkeklerin yeme içmeden fazla zamanı cep telefonu ve internete ayırmasına yol açtığını iddia ediyor.

Rakamlara bakılırsa Facebook sitesinin Suudi Arabistan'dan 30 binden fazla üyesi bulunuyor. Üyelerin birçoğu bu tip tepkilerden çekindiği için profil fotoğrafı olarak çizim ya da sahte resimler kullanıyor.

Bekar kızların tek başına sokağa çıkmasının, flört etmesinin ya da sevgili sahibi olmasının yasak olduğu ülkede bu tip siteler oldukça ilgi görüyor. Suudilerin en büyük korkusuysa yönetimin siteye erişimi engellemesi.

ABD'den sonra en fazla Facebook üyesine sahip Britanya'daysa parlemento sübyancıların (pedofil) Facebook ve benzeri sitelere erişimini çocukların güvenliği açısından engellemek için çalışmalar yürütüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious