Facebook'un faydaları da var

Facebook'un faydaları da var.20528
  • Giriş : 26.01.2008 / 17:30:00

23 yıl önce ilkokuldan mezun olan arkadaşlar, biraraya gelerek hasret giderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emekli öğretmen Ülkü Büyükateş ve 23 yıl önce mezun ettiği öğrencileri, ''Facebook''ta oluşturdukları ''Bursa Atatürk İlkokulu 85'5-F Mezunları'' adlı grup sayesinde birbirlerini bularak, Bursa'da buluştu.

İstanbul, Ankara, Eskişehir, İzmir ve Bursa'nın yanı sıra Norveç'ten gelen öğrencileriyle Bursa Hakimevinde bir araya gelen emekli öğretmen Büyükateş, 1985 yılında mezun ettiği öğrencileriyle "Facebook" sayesinde bir araya geldiğini belirterek, çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Öğrencilerini çok uzun zaman sonra ilk kez gördüğünü ifade eden Büyükateş, "Bir çoğumuz birbirimizi tanımakta güçlük çektik. Fakat gözler 6 yaşında aldığım öğrencilerimin gözleri, hiç değişmemişler. Sarıldığımız zaman kalplerinin sesini duydum. Bu sevgi sözlerle ifade edilemez. Şu anda çok duyguluyum" dedi.

Büyükateş, öğrencilerinin "Facebook"ta birbirlerini bulduklarını, daha sonra kendisiyle temasa geçtiklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Bana bu fikri ilettikleri zaman çok mutlu oldum. Öğrencilerimin hepsi burada. Ben sadece yeri ve saati ayarladım. İnanın Norveç'ten gelen öğrencim var.

İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir'den bu görüşme için Bursa'ya geldiler. Bunca yıl sonra bir araya gelmek mükemmel bir his.

Hepsinin meslekleri var, evlenmişler, çocukları olmuş. Bunları görmek çok güzel. Bu arada beni de unutmamışlar. Bir öğretmenin yaşayabileceği en güzel şey en büyük hediye bu diye düşünüyorum."

Grubu kuran İlker Sözen, Facebook'ta önce ilkokul arkadaşlarını aradığını, birkaçını bulunca da sınıf adına bir grup oluşturduğunu belirterek, "Fikir benden çıktı ama arkadaşlar da bunu destekledi ve toplanmaya başladık.

Herkes birbirine haber verdi, mesajlaştık. Sonra öğretmenimize de ulaşma ihtiyacı hissettik. Ona da telefonla ulaştık. En sonunda böyle bir organizasyon düzenlemeye karar verdik. Bugün de bir aradayız ve çok mutluyuz" diye konuştu.

Buluşma için Norveç'ten gelen Ayşe Bilgiç de ilkokulu bitirdikten sonra ailesiyle Norveç'e yerleştiğini ve o zamandan beri arkadaşlarıyla hiç görüşemediğini dile getirerek, çok heyecanlı ve mutlu olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious