Facia ucuz atlatıldı

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) Genel Müdürlüğü’nün sürdürdüğü içmesuyu şebeke yenileme çalışmaları sırasında doğalgaz borusu patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Su şebekesi yenileme çalışmaları için kazı yapan bir kepçe operatörünün dikkatsizliği sonucu bugün 10.20 sıralarında doğalgaz borusu koptu. Büyük bir gürültüyle borudaki doğalgaz havaya yükselirken, çıkan ses çevrede bulunanların yüreklerini ağzına getirdi. Çok sayıda itfaiye ve polis aracı olay yerine gelerek çevrede önlem aldı. Borudan çıkan doğalgazın alev alma tehlikesine karşı geniş güvenlik önlemleri alındı. Vatandaşlar da yakındaki evleri boşalttı.

‘TEHLİKE YOK’

Olay yerine gelen Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) ekipleri kaçağı durdurmak için vanaları kapattırırken, Genel Müdürü Kenan Demir, bölgede 2 hatlarının bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

“ADASU ekipleri kazı sırasında doğalgaz borusunu patlatmış. Bizim orada 10 inç ve 4 inçlik iki hattımız var. Hangisinin patladığını tespit edemedik. İlk önce 4 inçlik hattı kapatalım diye bekledik. Şimdi iki tarafı birden kesiyoruz. Ondan sonra tamirat yapacağız. Yaklaşık 40 dakika süren sızıntı oldu. Belirli bölgelerden geçen gazı kesmemek için beklemek zorunda kaldık. Yerini bulmadığımız için şimdi kapatıyoruz. Sonra 2 tarafı da onaracağız. Hiçbir tehlike yok. Evleri boşaltmaya gerek yok. Bizim amacımız bu gaz buradan kaçarsa kaçsın ama, evlerdeki gazı kesmeyelim. Çünkü evlerdeki gazı kestiğimiz takdirde vatandaşımız birkaç gün gazsız kalır. Vatandaşın soğukta kalmaması için bu tedbiri alıyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious