Faciadan dönüldüğü okul yıkılınca anlaşıldı

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Osmaniye'de meydan yapmak için yıkılan okulda faciadan dönüldüğü anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yıkımı devam eden eski merkez ortaokulu binasından çıkan hafriyatlar incelendiğinde inşaat demirlerinin çok ince olduğu tespit edildi. Ayrıca kiriş ve kolonlarının çok zayıf olduğu ve çürümeye yüz tuttuğu gözlendi.

Osmaniye Belediye Başkanı Davut Çuhadar, binayı yıkmadan önce yaptıkları tespitlerde de binanın dış kısımlarında kolon ve kirişlerde çatlakların olduğunu, ayrıca binanın tabandan yukarılara doğru çürüdüğünün ön tespitini yaptıklarını belirterek yıkımın gerçekleri gün yüzüne çıkardığını kaydetti

Bina yıkıldıktan sonra okulun yapımında en ince inşaat demirleri kullanıldığının tespit edildiğini binanın küçük bir yer sarsıntısında yerle bir olabileceğini gözlemlediklerini belirten Başkan Çuhadar, "Sevinç ve hüznünü bir arada yaşadım, bina sökülürken çok duygulandım çünkü bu okulda ben dahil bir çok insan okudu. Herkesin bir anısı oldu. Önemli makamlara öğrenci yetiştiren bir okuldu. Çok hüzünlendim ama görülen o ki bu binanın yıkılması da bir çok öğrencinin hayatının kurtulmasına bir vesile olmuş" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious