Fahiş zam yapanları ATO'ya bildirin

Fahiş zam yapanları ATO'ya bildirin .9582
  • Giriş : 05.09.2007 / 14:27:00

Aygün, oda üyesi iş yeri sahiplerini, Ramazan ayını bahane ederek gıda fiyatlarına havadan zam yapmamaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Aygün, “Tüketiciler, fahiş zam yapanları ATO’ya şikayet etsin” dedi. Ramazan’ın çok özel bir ay olduğunu vurgulayan Aygün, şöyle devam etti: “Bu kutsal ayı bahane ederek fiyat artırmak, en hafif tabiriyle vurgunculuktur. ATO üyelerinin böylesine ticaret ahlakına da sığmayacak bir tutum içerisine gireceğini sanmıyorum” diye konuştu. Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Şemsi Bayraktar’ın ürün stoku yapanları belirleyeceklerini açıkladığını vurgulayan Aygün, Ziraat Odaları’ndan, stok yaparak gıda fiyatlarının artmasına yol açanları, Ankara Ticaret Odası’na bildirmelerini istedi. ATO’nun fırsatçılara karşı elindeki tüm yasal olanakları kullanacağını ifade eden Aygün, tüketicilere fahiş zam yapanlardan alışveriş yapmamalarını da önerdi.

FIRSATÇILARA GEÇİT VERMEYELİM

Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Bingöl de, Ramazan ayında gıda maddelerine artan talebi fırsat bilerek fahiş zamlar uygulandığını savunarak, “Zam fırsatçılarına geçit vermeyelim” dedi. Bingöl, Ramazan ayında bazı esnaflar tarafından gıda ürünlerine yüzde 50’lere varan zamların yapıldığını belirterek, bu durumu ‘fırsatçılık’ olarak nitelendirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious