Fahişe, Hıristiyanları kızdırdı!

Fahişe, Hıristiyanları kızdırdı!.7706
  • Giriş : 13.02.2009 / 09:59:00

20'nci yüzyılın ünlü fahişesi Real'in mezarı, Kalvinizm mezhebinin kurucusu Calvin'in yanına taşınıyor. Karar, Hıristiyanları kızdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

20'nci yüzyılın en ünlü fahişelerinden Griselidis Real'in mezarının anıt mezar olarak düzenlenmesi ve Kalvinizm mezhebinin kurucusu Jean Calvin gibi dini figürlerin mezarlarının yanına konulması kararı İsviçre'de günün konusu oldu.

Muhafazakar yapısıyla bilinen Cenevre'de milletvekili Partice Mugny, meslaktaşlarının hakları için mücadele eden ve 2005'te kanserden ölen fahişe Griselidis Real'in mezarının, şehrin en ünlü mezarlığı olan Cimetiere de Rois'e taşınacağını açıkladı. Muhafazakarlar karara karşı çıkarken, Cenevre Protestan Kilisesi 'İsa, bir fahişenin ayağını yıkamasına izin vermişti. Real'i yargılamak bize düşmez' diyerek tartışmaya farklı bir boyut getirdi.

Müşterilerinin kitabını yazdı

2. Dünya Savaşı'nda Almanya'ya giden ve askerlere hizmet veren RŽal, yıllar sonra 'yüksek sınıf'tan müşterilerini anlattığı kitaplarıyla ünlendi. Yataktaki istekleri ayrıntılı şekilde anlatılan müşterilerin kimlikleri daha sonra açığa çıktı. 66 yaşında emekli olan Real ölene kadar fahişelerin hakları için mücadele etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*