Faiz düştü bankalar kapı kapı dolaşıyor

Faiz düştü bankalar kapı kapı dolaşıyor.11042
  • Giriş : 06.02.2009 / 09:42:00

Krizde reel sektöre kredileri kesen bankalar, para satma telaşında. Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Kavcıoğlu 'Faizler düşünce bankalar kapı kapı dolaşıyor' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


KÜRESEL krizi bahane edip reel sektöre krediyi kesen bankalar, faizlerdeki sert düşüş sonrası yeniden sanayiciyi hatırladı. Krizde sanayici ve esnafı yalnız bırakmayan ve bu sayede ciddi müşteri kazanan Halk Bankası'nın Genel Müdür Yardımcısı Şahap Kavcıoğlu, faizlerin aşağı gelmesiyle bankacıların para satmak için kapı kapı dolaşmaya başladığını söyledi. 2009'un ilk yarısından sonra ekonomide olumlu gelişmeler olacağını düşündüğünü söyleyen Kavcıoğlu, Halkbank'ın 2009 yılı içinde krizi de dikkate alarak büyümeye devam ettiğini belirtti. Ekonomik krize rağmen gelecekten umutlu olduklarını kaydeden Kavcıoğlu 'İlk yarıdan sonra bankacılık yoluna tam gaz devam edecektir. Şu anda büyük bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Faizlerin aşağı gelmesiyle bankacılar para satalım diye kapı kapı dolaşmaya başladı. Bu da olumlu gelişmelerden birisi. Tabii ki bir sıkıntı var. Bunu dikkate almak lazım ama duyarlılıkla krizi aşarız. 2009'un ilk yarısından sonra ekonomide olumlu gelişmeler olacağını düşünüyorum. Sanayi ve bankacılık sektörü için iyi gelişmeler olacak' dedi.
Faizler biraz daha düşebilir

MERKEZ Bankası'nın faiz indirimine gitmesinin güzel bir gelişme olduğunu kaydeden Kavcıoğlu, şunları söyledi: 'Bizce faizler biraz daha düşebilir. Faiz düşünce firmalara daha iyi imkanlarda kredi kullanma imkanı doğacak. Bazı tedbirlerin hızlı bir şekilde alınmasıyla krizi teğet geçeriz. Bazı kararların hızlı almamız gerekiyor. Türkiye diğer ülkelere göre çok avantajlı bir ülke. 70 milyonluk üreten ve tüketen bir nüfus. Şu anda herşeyi üretebiliyoruz.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*