Fakir çocuklara, bayramlık dağıtıldı

  • Giriş : 18.10.2006 / 00:00:00

Diyarbakır'a bağlı Kayapınar Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi maddi durumu iyi olmayan çocuklara bayramlık elbise dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okula devam eden yoksul 800 çocuğa, içerisinde mont, ayakkabı ve pantolon bulunan paketleri belediye başkanı Züyküf Karatekin verdi.

Kayapınar Belediyesi, ilköğretim okullarında, Eğitim-Sen yaptığı işbirliğiyle tespit edilen 800 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin, "Çocuklarımızı Ramazan Bayramı vesilesiyle sevindirmek bizim için en büyük mutluluktur." dedi.

Huzurevleri Mahallesi Mehmet İçkale İlköğretim Okulu öğrencilere giyim paketlerini, Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin ile Eğitim-Sen Diyarbakır Şube yöneticisi Abdullah Karahan ve öğretmenleri dağıttı.

Öğrencilere, mont, pantolon, kaban ve ayakkabıdan oluşan yardım paketlerini dağıtan Belediye Başkanı Karatekin, öğrencilerden öğretmenlerinin öğütlerini dikkate almalarını istedi.

Karatekin, birkaç gün sonra Ramazan Bayramı'nın kutlanacağını hatırlatarak, "Bayram denince aklımıza, barış, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma gelmektedir. Biz dayanışma duygusunu güçlendirmek ve çocuklarımızın ihtiyacını karşılamak için bu girişimde bulunduk" diye konuştu.

"İhtiyaç sahibi çocuklarımızı bayramda sevindirmeyi hedefledik." diyen Karaketin, "İmkanlarımız ölçüsünde çocuklarımıza giyim eşyası dağıttık. Bu çalışmayı Eğitim-Sen ile birlikte yürüterek ihtiyaç sahibi çocukları tespit ettik. 800 civarında çoçuğumuza aldığımız elbiseleri bayram öncesinde dağıtmaya başladık. Onların bu sevinci bizi mutlu etmiştir." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious