Fakir öğrenciye Oxford yaptı

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nın sahibi Enver Yücel, Türkiye'nin ilk fen ve teknoloji lisesini açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fakir öğrenciye süper okul

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Türkiye'nin ilk fen ve teknoloji lisesini açtı. Lisede, yoksul ve zeki öğrenciler burslu olarak eğitim alacak.

Üniversiteye hazırlandığı dershaneyi satın alarak eğitim sektörüne giren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları'nın sahibi Enver Yücel, yeni bir girişimcilik örneği daha sergiledi. Türkiye'nin tek fen ve teknoloji lisesini kuran Yücel, hem yoksul öğrencilere öncelik verecek hem de öğrencilerin cep harçlığına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Okula ilk etapta Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nda ilk bine giren 48 öğrenci alınacak. Okulu kazananlar arasındaki yoksul ailelerin çocuklarına burs verilecek.
Burs kapsamındaki öğrencilerin beslenme, cep harçlığı ve okul kıyafeti giderleri de karşılanacak. Okul ile yarının mucitlerini yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Yücel, "İşadamlarını, çok zeki ve ekonomik koşulları yetersiz öğrencilere destek olmaya çağırıyoruz" dedi. Bugüne kadar 20 işadamı, 1'er öğrenciyi 5 yıl süreyle okutacaklarını bildirdi. Burslar karşılıksız olacak. Bu işadamları hangi öğrenciye bağışta bulunduğunu, aynı şekilde öğrenciler de hangi işadamı tarafından burslu okutulduğunu bilmeyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious