Fakire yapılacak yardımı çaldı

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Gasp suçunda girdiği cezaevinde genel afla serbest bırakılan bir şahıs fakir öğrenciler için toplanan parayı çaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cep telefonunu şarza takmak için tesise giren 81 KC 175 plakalı TIR'ın sürücü A.N.K (48) görevlilerin bulunmadığı sırada sadaka kutusunu alarak dışarı çıktı.

Sürücüyü elinde bir kutuyla gittiğini gören tesis çaycısı durumu patronuna bildirdi. Bunun üzerine tesis sahibi bir başka çalışanı kutuyu alması için sürücünün yanına gönderdi. Ancak olayı inkar eden A.N.K, "öyle bir şey almadım" diyerek aracıyla Bolu'ya doğru hareket etmeye başladı.

Sadaka kutusunu almayı başaramayan tesis sahibi, polise haber verdi. Olayın şehir dışında meydana gelmesi nedeniyle Jandarma ekipleri harekete geçti. Kılıç'ın kullandığı TIR'ın geçtiği Ankara-Bolu yönünde bekleyen Jandarma aracı Filiz Makarna yakınlarında TIR'ı durdurdu. Ekipler daha sonra aracı sürücüsü ile birlikte Çaydurt Jandarma Karakolu'nun önüne çekerek savcılıktan arama izni istedi.

İznin verilmesi üzerine aracı arayan Jandarma, para kutusunu sürücünün yatağının altında buldu. Olay nedeniyle sürücü gözaltına alındı. Burada ifadesi alınan Kılıç, ekipler tarafından Bolu Adliyesi'ne sevkedildi. Şahsın gasp suçunda girdiği cezaevinden genel afla serbest bırakıldığı belirtildi.

Bu arada ele geçirilen sadaka kutusunda yapılan sayımda 76 bin YTL para çıktı. Para fakir ihtiyaç sahibi öğrencilerin kaldığı Emirler Öğrenci Yurdu yetkililerine teslim edildi.

Yaşanan olayı anlatan tesis sahibi Yusuf Taş, sürücünün telefononu şarz etmek için geldiğini ifade ederek personelinin durumu fark etmesi üzerine polisi aradıklarını söyledi.

Yurt görevlisi Recep Gümüş ise hayırsever insanların ihtiyaç sahibi öğrenciler için verdiği paranın Ramazan ayında çalınmasının üzücü olduğunu söyledi. Gümüş, "Genelde ekonomik durumu müsait olmayan ve devlet yurtlarında kalma imkanı olmayan talebelere yardım mahiyetinde toplanılan bir para. Hayırseverlerin verdiği bu para ile öğrencilerin yiyecek, içecek, servis masrafı, memleketlerine giderken harçlığı olmayan öğrencilere yol parası olarak veriliyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious