Fakirliğe, işsizliğe ve pahalılığa ilaç!

Fakirliğe, işsizliğe ve pahalılığa ilaç!.17818
  • Giriş : 13.09.2008 / 16:19:00
  • Güncelleme : 03.01.2009 / 02:25:45

Beyaz Masa’nın mucidi Tellioğlu, 7 yıllık bir çalışma sonucu fakirliğe, işsizliğe ilaç buldu. Şimdi doktor aranıyor…

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halkın bürokrasiyi aşarak belediye hizmetlerinden tam faydalanmasını sağlayan Beyaz Masa uygulamasının mucidi 15 yıllık belediyeci ve İletişim Uzmanı Cevdet Tellioğlu, dünyada eşi benzeri olmayan bir projeye imza attı. “Büyük Aile” adı verilen ve dört aşamada uygulanan projeyi uygulamaya sokacak belediye başkanları aranıyor.

Tellioğlu'nun Büyük Aile Projesi'nin ilk aşamasında projeyi işletmeye koyan belediye başkanlığı tarafından 1 şirket kuruluyor. Kentte yaşayan herkes sadece 1 YKRŞ karşılığında şirkete ortak ediliyor ve kendisine bir aidiyet kartı veriliyor. Kart Türkiye'nin her yanındaki anlaşmalı şirketlerle örneğin Carrefour, Migros, benzin istasyonları gibi dev işletmelerde kullanılabiliyor ve örneğin yüzde 13'lük bir indirim olanağı veriyor. Yüzde 13'ün her ay yüzde 3'lük kısmı şirket tarafından bir bankada açılan Nuh/un Gemisi adlı hesaba aktarılıyor ve buradan elde edilen para da açlık sınırının altında yer alan aidiyet kartı üyelerine aktarılıyor.

Konu hakkında bilgi veren Cevdet Tellioğlu, 4 aşamadan oluşan projede ilk aşamanın Tüketimden kazanç, ikinci aşamasında üretimden kazanç, üçüncü aşamasında markadan kazanç son olarak da ihracat ve eğitimden kazanç olduğunu vurguladı.

Cevdet Tellioğlu, proje sayesinde benzin dahil fiyatların düşürüleceğini, açlık sınırı altında kimse kalmayacağını, ihalelerde yolsuzluğun sıfırlanacağını, STK ve halkın yönetime direk katılması ve denetlemesinin sağlanacağı ve halkın para kazanmasının sağlanacağını vurguladı.

Cevdet Tellioğlu projenin yönetiminin uygulayıcı tarafından kurulacak bir STK platformunun temsilcileri ve Başkanının da Belediye Başkanı olacağını ifade ederek, yönetimde bulunan üyelerin 1 yıl görev yaptıktan sonra değiştirileceğini ve ikinci kez yönetime giremeyeceklerini söyledi.

*YOKSULLUĞA SON
*İŞSİZLİĞE SON
*PAHALLILĞA SON
*İHALE YOLSUZLUKLARINA SON

Cevdet Tellioğlu tescilini yaptırdığı projenin halkın en büyük sorunları olan işsizlik, pahalılık ve fakirliğe yüzde yüz çözüm olacağını belirterek, “ Tek eksiğimiz projeyi uygulamaya koyacak bir belediye başkanı. İlacı bulduk şimdi doktor aranıyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*