Fakültede yangın paniği

Fakültede yangın paniği.12716
  • Giriş : 11.06.2008 / 15:02:00

Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi polikliniklerinde meydana gelen yangın vatandaşları tedirgin anlar yaşattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan fakülte binasının beşinci katında çıkan yangında çevrede geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Beşinci kattaki ahşap olan toplantı salonunda meydana gelen yangında, salon kullanılmaz duruma geldi. Yangınla birlikte bütün personel kendini dışarı atarken, yangınla birlikte Kırıkkale Emniyet Müdürü Salim Akça ve Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sevim Orkun olay yerine gelerek, yangın nedenini araştırdı.

Alınan bilgilere göre, Kırıkkale Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi polikliniklerinde alevlerin yükseldiğini gören esnaflar durumu polise ve itfaiyeye bildirdiler. Olay yerine gelen polis, çevrede güvenlik tedbirleri alırken, itfaiye ise 3 araçla yangına müdahale etti. Yaklaşık yarım saat süren yangın sonunda ölen ya da yaralanan olmadı. Yaklaşık 50 bin YTL maddi hasar meydana geldiği söyleniyor.

Üniversitede toplantı durumunda iken yangının haber verildiğini açıklayan Yardımcı Sevim Orkun, "Yanan yer ahşap ve toplantı salonu olarak kullanıyoruz. Yangının neden çıktığını kesin olarak bilmiyoruz. Elektrik kontağı üzerinde duruyoruz. Yangında ölen yada yaralanın bulunmaması bize en çok sevindiren taraf oldu" diye konuştu. Yangının neden çıktığı geniş çaplı araştırılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious