Fal baktı, canından oldu

Fal baktı, canından oldu.7886
  • Giriş : 06.06.2009 / 12:56:00

2 ay önce 5 çocuk annesi kadın, 10 yıl önce falına baktığı adamın çocukları tarafından babalarının sağlığı bozulduğu gerekçesiyle öldürülmüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyon beldesindeki evinde 2 ay önce boğazı kesilerek öldürülen 5 çocuk annesi kadının katil zanlıları yakalandı. Zanlılardan İsmail G., cinayeti Yasemin Koşar'ın 10 yıl önce falına baktığı babasına büyü yaparak sağlığını bozduğu gerekçesiyle işlediğini söyledi.

Filyos beldesinde oturan Yasemin Koşar'ı(41), 2 ay önce evinde boğazını keserek öldüren İsmail G. (29) ile kendisine yardımcı olan Hüseyin G. yakalandı. İsmail G.'nin ifadesinde, 10 yıl önce fal baktırmak için evine gelen babasına büyü yaparak sağlığını bozduğu gerekçesiyle cinayeti işlediğini söylediği öğrenildi. 9 Nisan 2009'da, Koşar ailesinin Öteyüz Mahallesi Mahmutlar Sokak'taki evinde meydana gelen olayda, 5 çocuk annesi Yasemin Koşar, Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessese Müdürlüğü'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan eşi Hüseyin Koşar'ın işte, çocuklarının da okulda olduğu sırada eve gelen iki kişiye kapıyı açtı. Şüpheliler, karşılarında gördükleri Yasemin Koşar'a saldırdı. Koşar'ın evde bulunan kayınvalidesi İftadiye Koşar'ın müdahale etmeye çalıştığı şüphelilerden birisi, elindeki bıçak ile Yasemin Koşar'ın boğazını kesti. Zanlılar daha sonra 22 plakalı Renault Megan marka bir otomobille kaçtı.

Cinayetle ilgili soruşturma başlatan jandarma, Cumayanı Mahallesi'ndeki bir çöp konteynerinde kaçan zanlılara ait kanlı iki mont ve bir şapka buldu. Cinayetten önce belde merkezinde gezerken bazı işyerlerinin güvenlik kamera kayıtlarına da yansıyan zanlıların Karabük'ün Yenice İlçesi'nde yaşayan İsmail G. ile Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde yaşayan Hüseyin G. oldukları belirlendi. Zanlılar, jandarmanın yaptığı çalışma sonucu dün Edirne'nin Keşan ilçesinde saklandıkları eve yapılan baskın sonucu yakalandı.

Jandarmada verdikleri ifadelerinde cinayeti itiraf eden zanlılardan İsmail G., cinayeti Yasemin Koşar'ın 10 yıl önce falına baktığı babasına büyü yaparak sağlığını bozduğu gerekçesiyle işlediğini söyledi. İfadesinde, babası Mehmet G.'nin, Yasemin Koşar'a fal baktırmasından sonra sağlığının bozulduğunu, psikolojik sorunlar yaşadığını, yataklara düştüğünü belirten İsmail G., babasının bu duruma düşmesinden, olaydan 2 ay önce fal bakmayı bırakan Koşar'ı sorumlu tutarak cinayeti işlediğini söyledi. İsmail G. ile Hüseyin G., jandarmadaki ifadelerinin ardından Çaycuma Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*