Falezler için TBMM'ye 2 önerge

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

CHP'li Feridun Baloğlu, falezler için TBMM'ye 2 önerge verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Feridun Baloğlu, Antalya Atatürk Parkı içinde yapılan yenileştirme çalışmaları kapsamında, bitki örtüsü ve falezlerin tahrip olduğu gerekçesiyle TBMM'ye 2 ayrı soru önergesi sundu.
Baloğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Antalya Atatürk Parkı'nda başlayan yenileştirme çalışmalarının, bir doğal alan katliamına dönüştüğü ve halkın buna tepki gösterdiğini iddia etti.

Baloğlu, önergesinde Akdeniz'in tipik bitki örtülerinden oluşan ve falezler üzerinde kurulu bu parktaki uygulamaların dayanağı olan proje için Başbakan R. Tayyip Erdoğan'a şu soruları yöneltti: "Proje değiştirilerek mi uygulanmaktadır? Bu uygulama sırasında kaç adet ağaç kesilmiştir? Tahrip edilen doğal bitki örtüsünün toplam alanı nedir? Falezlerin tahrip edilmesi ile oluşan kalıntılar denize mi dökülmüştür?Tahrip edilen falezlerin miktarı tespit edilmiş midir? "

Tahrip edildiğini öne sürdüğü alanın doğal hale getirilmesinin bilimsel olarak mümkün olmadığını iddia eden Baloğlu, önergelerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya sorumlu yöneticiler hakkında ne tür bir işlem yapılacağını sordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious