Falko Götz, dibe vurdu

Falko Götz, dibe vurdu.9854
  • Giriş : 18.04.2009 / 14:08:00

Alman 1. Ligi Bundesliga'da 1860 Münih ve Hertha Berlin'i çalıştıran, geçen sezon da adı G.Saray için geçen Falko Götz'ün kariyeri dibe vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir dönem Sarı-Kırmızılı formayı da giyen Götz, şimdi Almanya 4. Ligi takımlarından Holstein Kiel'i çalıştırıyor. Geçtiğimiz sezon Michael Skibbe'den önce G.Saray yönetiminin listesinde Götz'ün ismi de yer alıyordu. Feldkamp'ın da istediği Götz, son anda görüşmelerde pürüz çıktığı için Florya'nın kapısından dönmüştü.

Bundesliga'da takım bulamayan Götz, son anda kendise cazip bir teklif sunan Holstein Kiel'de karar kıldı. 2008 Kasım ayından itibaren Holstein Kiel'in teknik direktörlüğünü yapan Falko Götz, takımı ikinci bir Hoffenheim yapmayı hedefliyor. 47 yaşındaki Doğu Alman kökenli çalıştırıcı, Hertha Berlin'den yardımcısı Andreas Thom'la beraber zor bir yükün altına girdi.

H.Berlin'de üç sezon UEFA Kupası tecrübesi yaşayan Götz, amatör ligden gelen Hoffenheim'ın dört yılda yaptığı büyük çıkışı gerçekleştirmek istiyor. Türkiyem Berlinspor'un da mücadele ettiği amatör ligde 25 maçta 57 puanla lider olan Holstein Kiel, 2012 yılında Alman 2. Ligi'ni hedefliyor. Alman bir gıda devinin desteklediği takımda üç yabancı forma giyiyor.

Götz, 1983 yılında Dinamo Berlin'de oynarken Belgrad-D.Berlin maçından sonra üzerinde forma olduğu halde taksiyle kaçarak Batı Almanya büyükelçiliğine sığınmıştı. Alman diplomatlar, kendilerine sığınan genç futbolcuyu trenle Münih'e göndermişti. 1992-94 yılları arasında G.Saray'da forma giyen Götz, libero mevkiinde çok başarılı maçlar çıkarmıştı. Son sezonunda Sarı-Kırmızlı ekibin 4 kupa kazanmasında önemli rol oynamıştı.

Zaman

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*