Fanatik taraftarlara ceza

  • Giriş : 30.01.2007 / 00:00:00

Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu, futbol ve basketbol karşılaşmalarında sahaya yabancı madde attıkları gerekçesiyle 8 taraftarı cezalandırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır başkanlığında toplanan kurul, 19 Ocak'ta Bursa'da oynanan Fortis Türkiye Kupası maçında, sahaya çakmak attığı belirlenen bir taraftara bin 316 YTL para ve 6 ay Bursaspor müsabakalarından men cezası verdi.

Kurul, 27 Ocak'ta Atatürk Spor Salonu'ndaki OYAK Renault-Beşiktaş Cola Turka maçında sahaya yabancı madde attıkları gerekçesiyle de 3 taraftarın bin 316'şar YTL para ve 6 ay Basketbol maçlarından men cezasına çarptırılmalarını kararlaştırdı.

Aynı maçta yine sahaya yabancı madde attıkları tespit edilen 18 yaşından küçük 4 taraftar da 439 ile 658 YTL arasında para ve 2 ile 3 ay Basketbol maçlarından men cezasına çarptırıldı.

Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Sırrı Tuğ, Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Gündal, Bursa'daki spor kulüpleri ve taraftar temsilcileri ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü yetkililerinin de katıldığı toplantıda ayrıca Bursaspor'un hafta sonu sahasında karşılaşacağı Kayseri Erciyesspor maçı da görüşüldü.

Bursaspor ile Kayseri Erciyesspor arasında oynanacak müsabakada 800 polisin görev yapacağı bildirilirken, daha önceki maçlarda alınan tüm tedbirlerin bu maçta da uygulanmasına karar verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious