Fanatikler New York'ta

Fanatikler New York'ta.14078
  • Giriş : 24.05.2008 / 22:20:00

Bu yıl 27'ncisi düzenlenen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü'nde Fenerbahçeli G.Saraylı ve Beşiktaşlı taraftarlar, ezeli rekabeti New York sokaklarına taşıdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü New York’ta yapılıyor. Manhattan’da, Madison Caddesinde yapılan yürüyüş yerel saatle 12.00’de başladı. Yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı yürüyüşe Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, Türkiye’nin BM Nezdinde Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve TADF eski Başkanı Egemen Bağış, New York Başkonsolosu Mehmet Samsar, Türk Amerikan Parlamenterler Dostluk Grubu Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da aralarında bulunduğu 10 kadar Milletvekili, Ankara Valisi Kemal Önal, Giresun Valisi Mustafa Taşkesen ve bazı ilçelerin kaymakamları da katılıyor.

Yürüyüşün başında gazetecilere bir açıklama yapan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) Başkanı Kaya Boztepe hayatının en mutlu günlerinden birini yaşadığını belirterek "Katılım çok fazla, ilgi büyük, Daha yürüyüşün başından itibaren 20 bin kişi var. Çok mutluyum" diye konuştu.

New York’ta bu yıl 27'ncisi düzenlenen geleneksel Türk Günü Yürüyüşü'ne ezeli rekabet damgasını vurdu. Fenerbahçeli, Galatasaraylı ve Beşiktaşlı taraftarlar, ezeli rekabeti New York sokaklarına taşıdı. Galatasaray taraftarları Manhattan’da şampiyonluğu kutladı, Beşiktaş taraftarı New York sokaklarını kapalı tribüne çevirdi. Fenerbahçe taraftarı Madison Caddesi'nde yumruk şov yaptı. Madison Caddesi'nde Türk Günü Yürüyüşü'ne katılan fanatik taraftarları şaşkınlıkla izleyen Amerikalılar, taraftarlara alkışlarıyla katıldı.

-CİM BOM TARAFTARI NEW YORK’TA "ÇILDIRDI"-

Türk günü yürüyüşüne katılan çok sayıda Galatasaray taraftarı New York’un ünlü Madison Caddesi'nde, Galatasaray’ın yeni marşı "Çıldırın" ile coşarak yürüyüşü bir şampiyonluk kutlamasına dönüştürdü. Çok sayıda taraftar, "işte Avrupa’nın şampiyonu, işte Türkiye’nin şampiyonu" tezahurratları ile Mannhattan’da Galatasaray’ın şampiyonluğunu kutladı. Yürüyüşe katılan Galatasaraylıların coşkusuna yürüyüşü izleyen Amerikalılar’da katıldı.

-BEŞİKTAŞLI TARAFTARLAR MANHATTAN’I KAPALI TRİBÜNE ÇEVİRDİ-

Galatasaray taraftarlarının ardından Madison Caddesi'ndeki Türk Günü Yürüyüşü'nde yeralan Beşiktaşlıların yürüyüşüne taraftarların bindirildiği üstü açık iki katlı bir otobüs de katıldı. Ellerindeki meşaleleri yakan Beşiktaşlı taraftarlar konfetileri havaya saçarak ellerindeki meşaleleri yakınca, Madison Caddesi bir anda Beşiktaş tribünlerine döndü.

-FENERBAHÇE’Lİ TARAFTARLAR FAYTONLARLA GEÇTİ-

Fenerbahçe USA derneği tarafından organize edilen Fenerbahçeli taraftarların New York sokaklarından geçişide adeta bir karnavalı andırdı. Fenerbahçe marşlarının çalındığı kortejde yumruk şov yapıldı. Faytonlarında eşlik ettiği Fenerbahçe taraftarı Manhattan’da renkli görüntüler oluşturdu.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious