Farenizle bilgisayara hakim olsun

Farenizle bilgisayara hakim olsun.10494
  • Giriş : 05.11.2008 / 14:18:00

Bilgisayarınızda sürekli kullandığınız komutları fare imleciyle yönetebilirsiniz. Tek yapmanız gereken anlatacağımız ücretsiz yazılımı kurmak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Herhangi bir uygulamayı açmak için öncelikle bilgisayarınızda onun bulunduğu konuma giderek simgesine çift tıklarsınız. Ancak gMote programı ile önceden kaydettiğiniz fare hareketlerini yaparak uygulamalarınızı çalıştırmanız ve sisteminize emirler vermeniz artık çok daha kolay.

Kuruluma Gerek Yok

Bu kurulum gerektirmeyen ve ücretsiz programda öncelikle fare hareketlerinizi yazılıma tanıtıp kaydetmeniz gerekiyor. Bunun için sistem tepsisinde bulunan programın simgesine sağ tıklayarak Configure menüsüne gelmeli ve ardından Create Gesture butonuna tıklamalısınız. Karşınıza çıkan pencerede fare hareketleri ile açmak istediğiniz uygulamanın exe uzantılı dosyasını bilgisayarınızdaki konumundan bulmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından sağ tarafta bulunan boş bölüme istediğiniz fare hareketini kaydediyorsunuz. Son olarak ise Save set butonuna basarak işlemleri tamamlıyorsunuz.

Masaüstünüzdeyken Ctrl+Shift tuş kombinasyonu ile önceden belirlediğiniz fare hareketini ekranın herhangi bir yerine çizdiğiniz an uygulamanız çalıştırılıyor.

 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*