Faruk Çelik iftarda yemek yiyemedi

Faruk Çelik iftarda yemek yiyemedi.13943
  • Giriş : 16.09.2007 / 10:04:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, seçim bölgesi Bursa'da üç ayrı iftar programına katılmasına rağmen yemek yiyemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivil toplum kuruluşlarının iftarına katılmak için partisinin il başkanlığının iftarını yarına erteleyen Bakan Çelik, ilk iftar programında çorba içerken gecikmeli gittiği diğer iki iftarda sadece çay içebildi.

Bakan olduktan sonra ilk kez seçim bölgesi Bursa'ya gelen Bakan Çelik, gün içindeki ziyaretlerin ardından iftar için üç ayrı yere söz verdi. İlk olarak Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin (BAL-GÖÇ) Grand Roza'daki iftarına katılan Bakan Çelik ve beraberindeki protokol üyeleri burada sadece çorba içip Dernek Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan'dan müsaade istedi. Ardından Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Kültürpark'taki iftarına katılan Bakan Çelik ve protokol burada iftara geç kalınca sadece çay içmekle yetindi. Dernek Başkanı Şuayip Özcan, isteklerini bir bir sıraladı. Ardından Bakan Faruk Çelik talepleri değerlendireceklerini, kış aylarında Yenişehir Havalanı'ndan Sofya'ya uçak seferlerinin başlayacağı müjdesini verdi.

Buradan da Yıldırım Beyazıt Lisesi'nin karşısındaki Aycan Cafe'de Batum ve Havalisi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin iftarına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Faruk Çelik, Bursa Valisi Nihat Canpolat, AK Parti Milletvekilleri Ali Kul, Mehmet Emin Tutan, Mehmet Tunçak, Sedat Kızılcıklı, Canan Candemir Çelik, Ali Koyuncu ve beraberindeki protokol üyeleri üçüncü iftarda da sadece çay içebildi. Programının yoğunluğundan bahseden Bakan Çelik, bu akşam üç ayrı iftara katılmasına rağmen yemek yiyemediğini dile getirdi. Bakan Çelik; "İlk iftarda çorba içtik, diğer ikisinde de tatlı yeriz, çay içeriz demiştik. Bunlara katılmak için partimizin iftarını yarına erteledik. Dış Türkler meselesine yakından ilgiliyim. Bu akşam da çayla-çorbayla idare ettik" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious