Faruk Çelik'i silahla vuran Subaşı hakim karşısına çıktı

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Partisinin Nilüfer ilçe kongresinın yapıldığı salonun önünde AK Parti Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik'i silahla vuran İrfan Subaşı, tutuksuz yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa 12. Asliye Ceza Mahkamesi'ndeki duruşmaya davanın tutuksuz sanığı İrfan Subaşı hazır bulundu. Mahkeme heyeti, görgü tanıklarını dinledi. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve koruması Kazım Altun, mahkeme heyetine olay sırasında yaşanılanları anlattı. Koruma Kazım Altun; "Şahsı ben etkisiz hale getirdim" dedi. Mahkeme heyeti, eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.


OLAYIN GEÇMİŞİ


ıÜüAK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, 5 Şubat Pazar günü partisinin Nilüfer İlçesi kongresinde bir kişi tarafından silahlı saldırı sonucu ayağından vurulmuş, 66 yaşındaki saldırgan İrfan Subaşı polis ve çevredeki vatandaşlar tarafından yakalanmıştı.

İnegöl nüfusuna kayıtlı 66 yaşındaki saldırgan, polisler tarafından derhal etkisiz hale getirilerek gözaltına alındı. Saldırgan Subaşı, olay için, 'şahsi meselem' dedi. Saldırganın imarzede olduğunu, paranın ödenmesi için kanun çıkmamasından dolayı Faruk Çelik'i vurduğu belirtilmişti.

İrfan Subaşı'nın daha önce de Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a da silahlı saldırı düzenlemeyi planladığı ortaya çıkmıştı. İrfan Subaşı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusunun ardından "Yaralama ve 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet'' suçlarından sevkedildiği mahkemece tutuklanmıştı. Davanın bir önceki duruşmasında tahliye edilen zanlının yargılanmasına devam ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious