Faruk Süren'den Polat'a uyarılar

Faruk Süren'den Polat'a uyarılar.11511
  • Giriş : 04.06.2009 / 21:21:00

G.Saray'ın efsane başkanı Faruk Süren, sarı-kırmızılı yönetimin teknik direktör arayışlarını değerlendirdi. Gündemdeki Fatih Terim içinde şunları söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray'da yönetimin yurtdışında, dünyaca ünlü isimlerle görüşüldükten sonra Fatih Terim'e teklif yapılmasına, Terim'in kendisinden sonra, dört yıl üst üste şampiyonluk yaşadığı, UEFA Kupası'nı kaldırdığı başkanı Faruk Süren'den de tepki geldi.

Radyospor'da yayınlanan Bülent Yüksel ile İmza programına konuşan Süren “yönetim zafiyeti var” derken, yeni gelecek teknik direktörle, bir yıldan fazla garanti anlaşma imzalamamak gerektiğini savunurken “martta seçim var, kazanacakları garanti değil” ifadesini kullandı.

BERN SCHUSTER FUTBOLLA İLİŞKİSİ SADECE PARA

Zamanlama ve öncelik sırasında hata yapıyorlar. Kafalarında Fatih Hoca varsa, ilk önce ona gitmeleri gerekirdi. Zaten Fatih Hoca, gereken cevabı vermiş. Önce Fatih Terim'e sorsalardı, ondan olumsuz cevap alırlarsa o turları yaparlardı. Schuster'i katiyetle tavsiye etmem, onun futbolla olan ilişkisi, tamamen maddi operasyonlara bağlı. Öbürleri de üçer yıllık kontrat istiyorlar. Herhalde sezon ortasında göndereceğimizi biliyorlar ve beşer milyondan on beş milyon euroluk operasyon yapıyorlar…

POLAT, MARTTA SEÇİLEMEYEBİLİR, TEKNİK DİREKTÖR İLE YAPILACAK ANLAŞMA 1+1 OLMALI

Galatasaray patronlu bir şirket değil, iki yılda bir seçimle yönetimler yenileniyor. Ben bu yönetimin yerinde olsam, mart seçimlerini düşünerek, bir yılı garanti, iki yıllık sözleşme önerisinde bulunurum, teknik direktör adaylarına. Seçilemeyebilirler çünkü. Nasıl Canaydın geldi, şampiyon olmuş Lucescu'yu kapı dışarı koydu. 2010'da seçilme garantisi yok kimsenin.

BU ANTRENÖRLERİN ÜCRET BEKLENTİLERİNİ ÖĞRENMEK 30 SANİYE SÜRER

Süren “dünyayı dolaşıp Terim'e gitmiş olmamak için, söz konusu ünlü teknik direktörlerin ne isteyeceklerini, birer telefon görüşmesiyle öğrenemez misiniz?” sorusuna “tabii canım. Önce Fatih Terim'e gitmek lazım ama kimsenin haberi olmadan, bu isimlerin ücret beklentileri, tabii ki öğrenilebilir. Bundan daha basit bir şey olabilir mi? Otuz saniyede belli olur bu ücretler. Demek Yönetimin üslubu böyle!” yanıtını verdi.

BU YIL KÜME DÜŞTÜK

Benim için üçüncü olmak sonuncu olmak diyen Süren, beşinciliği “başlı başına bir felaket” şeklinde tanımlarken de “beşinci olduk, küme düştük! Burada hem teknik, hem idari bir zafiyet var. Sayın Şardan bir basın toplantısı yapıyor ve Bülent Korkmaz'ın kalabileceğini söylüyor. İki başlılığın olduğunu söylüyor. Bu yönetim zafiyeti, teknik direktör arayışında da kendini gösteriyor. Teknik direktör son dakikada aranmaz. Zaten altı maç kala Bülent Korkmaz'la devam etmemeye karar vermişseniz, gizlice araştırmalar yapılır, sezon bittiğinde de teknik direktör gelir.

“Teknik Direktör adaylarıyla Başkan neden görüşüyor, kulübün profesyonelleri ne iş yapıyor?” diyen Efsane Başkan “Fatih Terim, konumu ve Galatasaray'la olan ililşkileri itibarıyla, Galatasaray'a kazandırdıkları ve Hatta Başkan'la olan dostluğu itibarıyla, bu ayrıcalığı hak ediyor. Onunla yöneticiler değil, Başkan görüşür. Ama görevi kabul etmemesinde, ilk teklifi Adnan Polat yerine Futbol şubesinin yapması değil. (Le Guen'le görüştük, Schuster ile görüştük olmadı. Bari Terim'e gidelim) imajının yaratılmasıdır. Yorumunu yaptı.

POLAT ÖNLEM ALMAZSA FATURA KENDİSİNE ÇIKAR

Bu yönetim zaafiyetleriyle ilgili, Başkan Adnan Polat'ın bir an önce tedbirlerini alması lazım. Almazsa, fatura ona çıkacak. Millet “ne yapalım, ekibi iyi değildi” demez. Galatasaraylılar başkanlarını destekliyor ve ona yardımcı olmaya çalışıyorlar ama önlemler alınmalı.

Fenerbahçenin Aykut Kocaman'ı sportif direktörlüğe getirmesiyle ilgili “doğru karar” değerlendirmesini yapan Faruk Süren, ezeli rakiplerinin federasyonla olan iyi ilişkilerini “Fenerbahçe doğrusunu yapıyor, bizim de öyle yapmamız lazım, zaten buralar spor kulübü, kavgaya yer yok…” ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*