Faşist zihniyet esprisi seyircileri kızdırdı ve...

Faşist zihniyet esprisi seyircileri kızdırdı ve....12986
  • Giriş : 08.07.2009 / 14:17:00

Ünlü şair Lale Müldür ve Hüsrev Hatemi'nin konuk olduğu Tahta Köprü'de kadın şairin faşist zihniyeti konu alan esprisini 'hakaret' olarak algılayan seyirciler Şairleri üzdü ve kızdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ülke TV'de her pazar saat 21.00'de ekrana gelen ve sadece kültür ve sanata yer veren, şair, yönetmen ve sinema yazarı Sadık Battal'ın hazırlayıp sunduğu Tahta Köprü programında bu pazar ünlü şair Lale Müldür'ün faşist zihniyeti eleştirmek yaptığı bir iğneleme yanlış anlaşılınca sunucunun sinirleri gerildi.

Yazarların, şairlerin, sinemacıların ve sanatın birçok dalından usta isimlerin konuk olduğu kültür sanat programı Tahta Köprü'de bu hafta ünlü yazar Hüsrev hatemi ve ünlü şair Lale Müldür konuktu. Program oldukça hoş bir sohbetle sürüyor ve yüzler gülüyordu.

Lale Müldür, şiir okuma hazırlığı içinde olan Hüsrev Hatemi'nin "TRT Şeş'i biraz tatlandırılsa" teklifi üzerine Lale Müldür faşist terminolojinin kullandığı 'en iyi Kürt ölü Kürttür' cümlesine gönderme yaparak şairene bir hiciv yaptı.

Ama ekran başında olup bu eleştiriyi hakaret olarak yorumlayan bazı izleyicilerin tepkileri şairleri üzerken, sunucuyu kızdırdı. Sunucu Şair Sadık Battal, dünyanın yaşayan en büyük kadın şairii olarak nitelendirdiği Lale Müldür'e yönelik haksız ithamlar üzerine öfkesine hakim olamadı ve "lafın tamamı aptal'a anlatılır" diyerek tepkisini dile getirdi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*