Fasulye tarlasında aile kavgası:7 ölü

  • Giriş : 31.10.2006 / 00:00:00

Afyonkarahisar'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Hayvan otlatma sebebiyle 10 yıldır kavgalı olan iki aile, dün sabah silahlı çatışmaya girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fasulye tarlasındaki çatışmada 7 kişi hayatını kaybetti. İki aile arasındaki husumetin sebebi ise 10 yıl önce Çiftçi Malları Koruma Derneği'nin başkanlığını yapan İbrahim Ulukuş'un, 'başkasının tarlasında hayvan otlattığı' gerekçesiyle Adem Sarıkaya'ya 20 YTL ceza yazması... Afyonkarahisar'ı yasa boğan olay, şehre 12 km uzaklıktaki Fethibey beldesinin Aktaş mevkiinde meydana geldi. Demiryolu hattının yanındaki bitişik tarlalarda fasulye hasadı yapan Sarıkaya ve Ulukuş aileleri, aniden kavgaya tutuştu. Silahlı çatışmaya dönüşen açık arazideki kavgada otomatik av tüfekleri kullanıldı. Adem Sarıkaya (40) ile eşi Zatinur, kızı Nadiye, kardeşi Abdullah ve yeğeni Mehmet olay yerinde can verdi. İbrahim Ulukuş (52) ile oğlu Ahmet ise ağır yaralandı.
Çobanların olayı jandarmaya haber vermesi üzerine, yaralılar ambulansla Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Ancak çok kan kaybeden baba ve oğul yolda hayatını kaybetti. Olayın ardından Afyonkarahisar jandarması alarma geçti. Geniş güvenlik önlemleri alınan olay yerine, vatandaşlar ve haberciler yaklaştırılmadı. Olayın ardından 2'si kadın 12 kişi gözaltına alındı. İki aile arasındaki husumetin, 10 yıl önce Çiftçi Malları Koruma Derneği'nin başkanlığını yapan İbrahim Ulukuş'un, Adem Sarıkaya'ya 'başkasının tarlasında hayvan otlattığı' gerekçesiyle 20 milyon ceza yazmasıyla başladı. Sarıkaya, olaydan sonra askerden izinli gelen İbrahim Ulukuş'un oğlu Şevket Ulukuş'u öldürdü. Bu suçtan mahkum olan Adem Sarıkaya 3 yıl önce tahliye oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious