Fatih alev alev yandı!

  • Giriş : 11.12.2006 / 00:00:00

Fatih'te, bir oto tamirhanesinde çıkan yangının, yanıbaşındaki binalara da sıçraması üzerine çevrede büyük panik yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Edinilen bilgiye göre, saat 04:00 sıralarında Fatih Suriçi Fedaye Sokak üzerinde bulunan bir oto tamirhanesinde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İçeride yanıcı maddelerin de bulunması nedeniyle yangın büyüyerek bütün tamirhaneyi sardı. Metrelerce yükselen alevler, tamirhanenin hemen yanında bulunan bir binaya da sıçradı. Binada yaşayan vatandaşlar yanlarına çocuklarını da alarak panik halinde kendilerini sokağa attı. Yangın nedeniyle sokak üzerinde bulunan bir otel de kısa süreliğine boşaltıldı.

Yangına Fatih ve Bayrampaşa itfaiye grupları müdahale etti. Tamirhaneyi ve binanın bir kısmını saran yangın yoğun çalışmalar sonucu güçlükle kontrol alıtına alındı. Tamiranenin içinde bulunan yanıcı maddelere ulaşmak için itfaiye kepenkleri kırmak zorundu kaldı. Yangın yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından söndürülebildi.

Yangında evinin bir bölümü yanan Müzeyyen Demirel, yangın sırasında küçük yaştaki 2 çocuğunu da alarak sokağa çıktı. Büyük korku yaşayan kadını komşuları sakinleştirdi.

Olay yerinde inceleme yapan polis, yangının çıkış sebebini araştırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious