Fatih Altaylı'ya bir yalanlama daha

Fatih Altaylı'ya bir yalanlama daha.8647
  • Giriş : 20.06.2008 / 14:18:00

Fatih Altaylı, Erdoğan ile Aydın Doğan arasındaki "noter tastikli" krizi haberleştirmişti. Ama ikinci yalanlama da geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Habertürk internet sitesinde Fatih Altaylı imzasıyla yayımlanan 'Aydın Doğan'a Türkiye'yi terk et, diyen kim?' yazısına, Başbakanlık'ın ardından haberde konu edilen Avusturyalı petrol şirketi OMV'den de yalanlama geldi.

Altaylı, yazısında OMV'nin Üst Yöneticisi (CEO) Wolfgang Ruttenstorfer'in Başbakan Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederek, Aydın Doğan ile ortak rafineri açma izni istediğini kaydetti. Başbakan'dan olumsuz cevap alan Ruttenstorfer'in de Doğan'a giderek, "Size bu hükümet işbaşındayken Türkiye'de yaşamamanızı bile tavsiye ederim." dediğini iddia etti. Cihan Haber Ajansı'nın sorularını cevaplandıran OMV Basın Sözcüzü Christa Hanreich ise, Altaylı'nın yazısının gerçeği yansıtmadığını, tamamıyla hayal ürünü olduğunu söyledi. OMV Üst Yöneticisi Ruttenstorfer'in Altaylı'ya mektup göndererek yazıyı düzeltmesini istediğini vurgulayan sözcü, Ruttenstorfer'in Başbakan Erdoğan'a da bir mektup göndererek talihsiz olaylardan duyduğu üzüntüyü dile getirdiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious