Fatih Altaylı'ya canlı yayında tehdit

Fatih Altaylı'ya canlı yayında tehdit.8647
  • Giriş : 09.01.2009 / 10:03:00

Fatih Altaylı canlı yayında ramazanda biskivü yediğini ve dayak yediğini anlattı. Ardından yaşanan bir olayla cinleri tepesine çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Canlı yayında Fatih Altaylı tehdit edildi. Ramazan'da yemek yediği için dövüldüğünü anlatan Altaylı'ya "az bile yapmışlar" diye bir mail geldi. Altaylı maili atan kişiye çağrı yaptı: "Gel işi bitir"

Fatih Altaylı Teke Tek programında "Türkiye'de farklı olmak" raporunu yazan Prof. Dr. Çiğdem Kağıtçıbaşı, Prof. Dr. Binnaz Toprak ve gazeteci Ali Bulaç'ı davet etti.

RAPORU YALANLAMADIM

Toprak 'mahalle baskısı'nı ortaya koyan raporunun çok tepki göreceğini bildiğini söyledi. Raporu yalanladığına ilişkin haberlerin de yalan olduğunu söyledi. "Zaman Gazetesi'nden beni aradılar. Bir kişinin anlattığı anekdotu sordular. Yalan söylemiş olabilir mi? dediler. Ben de "İnsanlar yalan söylemiş olabilir ama hadi biri yalan, ikisi yalan hepsi mi yalan söyledi. Hikayeler o kadar çok tekrar ediliyor ki" dedim. Ertesi gün "Binnaz Toprak raporu yalanladı" diye çıktı.

ANADOLU'DA YASAK OLAN ŞEYLER

Toprak Anadolu'da karşılaştığı olayları şöyle anlattı:

- Belirli tv kanallarından başkası izletilmiyor,

- Belirli yayınlardan başkası okutulmuyor

- Bluejean giydirilmiyor

- küpe takan erkeklerin hepsi dövülüyor

- Bekar evlerine karşı cinsten arkadaş getirmek kesinlikle hoş karşılanmıyor.

- Öğretmenler hristiyanları köpek diye anlatıyor.

ALTAYLI'YA CANLI YAYINDA TEHDİT

Fatih Altaylı da mahalle baskısına maruz kaldığını anlattı. "Ben Erzurum'da ramazanda yemek yediğim için dayak yedim. 1979 yılıydı. Yolda yürürken biskivü yiyordum. Dayak yedim." dedi.

Bir müddet sonra program devam ederken gelen maille Altaylı'nın cinleri tepesine çıktı. Mailde Altaylı açıkça tehdit ediliyordu:

"Sen ramazanda biskivü yemişsin. Bir de dayak yedim diye söyleniyorsun. Dua et o arkadaşlar seni sadece dayak atarak bırakmışlar"

Sinirlenen Altaylı maili atan Fatih isimli kişiye canlı yayında çağrı yaptı.

"O arkadaşa söylüyorum. ismi de Fatih'miş. Ramazanda gelsin de beni dövenlerin eksik bıraktığı işi tamamlasın..."

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*