Fatih Dershanesi 'SMS'le habere' son verdi!

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Birçok şirket müşterileri ve kendi çalışanlarıyla haberleşme için GSM operatörlerine ait kısa mesaj servislerini kullanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son zamanlarda özel eğitim kurumlarının neredeyse tamamı öğrencilerinin sınav sonuçları, etüt programlarına katılıp katılmadıkları, devamsızlıkları ile ilgili öğrenci velilerine haber vermek için bu kısa mesaj servislerinden yararlanmaktadır. Fatih Dershaneleri bu kısa mesaj uygulamalarının öğrenci ile veli arasındaki ilişkiyi psikolojik olarak olumsuz etkilediği gerekçesiyle genel müdür Sezai Eyüpoğlu’nun talimatıyla son verdi.

Fatih Dershanesinin bu radikal kararı almasındaki en büyük sebebin, özellikle sınav sonuçlarının kısa mesajla öğrenci velisine haber verilmesinin ardından öğrenci ile velisi ( Özellikle anne, baba) arasındaki ilişkilerin olumsuz etkilendiği, bu etkilenmenin öğrencinin ders konsantresi ve kendine olan özgüven konusunda psikolojik yıpranmaya maruz kalması gösterildi.

Fatih Dershanesi artık sınav sonuçları, etüt programları ve devamsızlıklarla ilgili konularda velilerin bilgilendirilmesi ile ilgili farklı bir uygulama başlattı. Sınıf öğretmenleri kendi sınıfında ki öğrencilerin tüm sorunlarıyla rehberlik danışmanları gibi yakından ilgilenmenin yanı sıra öğrenci velilerine mesaj yerine telefon açarak bilgilendirme yapacaklar.

Bu bilgilendirme öğrenicinin dershane içindeki tüm sorunları ve sınav sonuçlarına kadar olan konularda olacak. Ama bu telefon görüşmelerinde asıl üzerinde durulacak konu öğrenci ile velisi arasındaki ilişkileri koruyarak bilgilendirmenin yapılması olacak. Böylelikle velilere verilecek bilgilendirmeler bir veya iki cümleden oluşan soyut elektronik mesaj yerine daha sıcak bir edayla somut bilgilendirme olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious