Fatih Erkoç türkü albümü çıkaracak

Fatih Erkoç türkü albümü çıkaracak.8674
  • Giriş : 05.07.2009 / 19:00:00

48. Bursa Festivali'nde konser veren Fatih Erkoç türkü albümü çıkaracağını söledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) işbirliğiyle düzenlenen 48. Uluslararası Bursa Festivali sanatçı Fatih Erkoç'un muhteşem konseriyle sona erdi.

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda görsel şölene imza atan Fatih Erkoç, sahne performansı ile sevenlerini mest etti. Hayranlarının ayakta alkışladığı Erkoç, Bursa'da çok kaliteli bir dinleyici kitlesinin var olduğunu söyledi.

"Bursalıların eniştesiyim." diyen Fatih Erkoç, "Ben 41 - 42 yıldır sahnedeyim. Bursa'da bu akşam çok güzel bir konser yaşadık. Bursalılara çok teşekkür ediyorum. Ercan Saatçi'nin hep söylediği gibi; "Sanatçıları koruyun" diyorum. Sanatçılar ne kadar korunursa o kadar üretirler. Ne kadar çok üretirsek, halkla buluşursak o kadar korunuruz. Sanat severler koltuklarında olsun ki bizler de sahnede olalım" şeklinde konuştu.

BONFİLEDEN İLHAM ALDI, ZORUNDAYIM'I YAZDI

Müzik çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Fatih Erkoç, kısa süre önce ilk kez Kerem Görsev ile bir caz albümü hazırladığını ifade etti. Yeni şarkılar bestelediğini bildiren Erkoç, kış aylarında kendi bestelerinin de yer aldığı bir türkü albümünü piyasaya sunacağını müjdeledi. Albümünde 24 türkü olacağını anlatan Erkoç, bir dost ziyaretinde zorla yediği bonfileden ilham alarak yazdığı 'Zorundayım' adlı aşk şarkısının hit olacağını iddia etti.

Yeni bir pop albümü de hazırlayacağını kaydeden sanatçı, yurt dışında senfoni sazlarının yer aldığı bir caz albüm kaydı yapmak istediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*