Fatih Tekke 6 milyon € eder mi?

Fatih Tekke 6 milyon € eder mi?.15463
  • Giriş : 25.08.2007 / 21:52:00

F.Bahçe camiası, yönetimin bonservisine 6 milyon euro teklif ettiği Fatih için bu kadar yüksek paranın ödenmesi konusunda kuşkulu..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Fenerbahçe, uzun süredir Rusya'nın Zenit takımında forma giyen Fatih Tekke'nin transferini bitirmeye çalışıyor. Kulüpler arasındaki pazarlıklarda Zenit en son 7 milyon euroya inerken, F.Bahçe yönetimi de 6 milyon euro önermişti. Şu anda kulüplerin ortada buluşacakları konuşuluyor. Ancak pazarlıklar sürerken Fenerbahçe camiası da Fatih Tekke olayına; özellikle de golcü yıldızın maliyetine kuşkuyla bakmaya başladı. Bir çok Fenerbahçeli, 30 yaşındaki golcü için bu kadar yüksek bir bonservis bedeli ödenmesinin yanlış olduğunu düşünüyor. Fatih'e de yıllık 2.5 milyon euro ödeneceği göz önüne alındığında, bu transferin gereksiz ve lüks olduğunu düşünenlerin sayısı artıyor. Bu rakama çok kaliteli ve genç bir yabancı oyuncu alınacağını düşünenler Tekke'ye karşı çıkıyor.

ZENİT'LE ANLAŞAN ALIR
Bu arada Fatih Tekke de transferiyle ilgili bir açıklama yaptı. Zenit'in olanaklar açısından Avrupa'nın en iyi kulüplerinden biri olduğunu söyleyen tecrübeli golcü, "Çok güzel de bir kentte yaşıyorum. Ama benim Zenit'teki problemim saha dışında değil, saha içerisinde. İstediğim Futbol tarzında, yeteneklerimi göstereceğim bir takım kadrosuna sahip değil. Ben Futbol oynamak istiyorum. Çünkü hedefleri olan ve Milli Takım forması giyen bir oyuncuyum. Trabzon, F.Bahçe ve G.Saray kulüplerinin benimle ilgilendiğini biliyorum. Ben profesyonel bir oyuncuyum. Transferim de Zenit'le anlaşacak bir kulübe mümkün olabilir. Kısacası söz hakkı kulübümde" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious