'Fatih Tekke geliyor' iddiası

'Fatih Tekke geliyor' iddiası .15463
  • Giriş : 16.08.2007 / 10:54:00

F.Bahçe, Zenit’te mutsuz olan golcüde sona çok yaklaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddiaya göre Fenerbahçe, Rusya’dan ayrılmak istediğini belirten Fatih’le anlaşma sağladı. Tekke'nin kulübü Zenit’le arada küçük ‘pürüzler’ kaldı. 

F.Bahçe, Fatih Tekke transferinde gün sayıyor. Sarı-lacivertlilerin uzun süredir gündeminde olan ve beklenen yabancı kararının çıkmaması nedeniyle en alternatif isim olarak görülen golcü oyuncu konusunda çok önemli bir mesafe alındı.
10 gün önce harekete geçen ve Fatih Tekke ile yaptığı görüşmeler sonunda golcü oyuncuyla prensipte anlaşma sağlayan F.Bahçe yönetimi, kulübü Zenit’le de masaya oturdu. Rus ekibiyle yapılan görüşmeler sonunda çok küçük pürüzler kaldı. Zenit’e para artı futbolcu takasının önerildiği belirtildi. Fatih’in transferinin yarın veya pazartesi bitebileceği vurgulandı. Fatih Tekke’nin imza atması halinde de Hertha Berlin’in ısrarla istediği Semih’e izin verilecek. Alman kulübü Semih için F.Bahçe’ye 2.5 milyon Euro verecek.

TRABZONSPOR DA DEVREDE
F.Bahçe cephesinde bu gelişmeler yaşanırken, Trabzonspor da eski golcüsü için devrede. Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak Lig TV’de katıldığı Futbol Gündemi programına eski futbolcuları Fatih Tekke ile görüştüğünü ve Fatih’in Rusya’da mutsuz olduğunu belirterek “Fatih bizim kaptanımızdı. Bizimle olan sözleşmesini uzatmak istemediğini ve iyi bir teklif aldığını söyleyerek ayrılma kararı aldı. Biz de saygı duyduk ve gitmesine izin verdik. Ancak tabi her zaman herşey istenildiği gibi olmuyor. Kendisi ile görüştük, kulübü ile de görüştük. 7.5 milyon dolar gibi bir para talep ettiklerini söylediler. Biz de şimdi teknik heyetimize danışacağız ve karar vereceğiz” şeklinde konuştu.

Monaco, Kadıköy’de Önder Turacı’yı izledi
F.Bahçe'nin yıldız oyuncularından Önder Turacı’ya da dünkü maçta görücü geldi. Monaco kulübünün genel direktörü Paul Marchouni, F.Bahçe-Anderlecht maçını canlı olarak izledi. Önder’in avukatıyla görüşen Fransız temsilcisinin sözleşmesi önümüzdeki sezon bitecek olan Önder Turacı için yıllık 2 milyon Euro’yu göze aldıkları belirtildi. Teklife “Sezon sonunda görüşürüz” diye yanıt veren Önder’in bu konuda F.Bahçe yönetiminin sergileyeceği tavrı beklediği vurgulandı. F.Bahçe’nin önümüzdeki günlerde Önder’le nikah tazelemesi bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious