Fatih Tekke'den Fener'e kötü haber

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Trabzonspor'un yıldız oyuncusu Fatih Tekke, futbol hayatını yurt içinde değil, yurt dışında sürdürmek istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Transfer döneminin en çok konuşulan ismi olan Fatih Tekke, Fenerbahçe'ye gideceği yönündeki haberlerin artmasına üzerine bir açıklama yaptı. Trabzon'da yayın yapan yerel Kuzey Ekspres Gazetesi'ne konuşan Fatih Tekke, Futbol hayatını yurt dışında sürdürmek istediğini bir kez daha yineledi.

'YURT DIŞINDA OYNAMAK İSTEDİĞİMİ 3 YILDAN BERİ SÖYLÜYORUM'

Başkan Nuri Albayrak'ın "Kaptanımızla anlaşacağız" şeklinde açıklama yapmasına rağmen golcü futbolcunun menajeri Ceylan Çalışkan'ın "Fatih'e Avrupa'dan teklif yok" demesi kafaları karıştırmıştı. Yaşanan bu gelişmeler üzerine Fatih, kesinlikle yurt içinde bir takıma gitmeyeceğini belirterek "Ceylan Çalışkan benim haricimde bir şey konuşamaz. Millet kendi kendine yazıp oynuyor. Ben Trabzonspor'un mukaveleli oyuncusuyum. Yurt içi değil yurt dışına gitmek istiyorum. Bunu da ilk defa söylemiyorum 3 seneden beri söylüyorum" dedi.

'BİRİLERİ BENİ SATIYOR'

Hakkında çıkan haberlerin onda birini bilmediğini ve yöneticilerle bu konuları bile konuşmadığını ifade eden yıldız oyuncu, "Kimseyi bu konuda arayıp sormuyorum. Birileri beni basına satıyor. Ama kim olduğunu bilemiyorum. Benim söylemlerim dışında bir sürü şeyler çıkıyor. Oturmuş konuşulmuş olsa bir şeyler söyleyeceğim. Yaşanan gelişmelerin hiçbirinden haberim yok. Sizlerin bildiğinin yüzde birini ben bilmiyorum. Bu kadar mücadele ettik. Elimizden gelini yaptık. Beni hain olarak göstermek istiyorlar." diye konuştu.

'EMELLERİNE ULAŞAMAZLAR'

"İnsanlar birilerini karalamakla bir yere varacaklarını zannediyorlarsa yanılıyorlar." diyen Fatih, şöyle konuştu: "Ölene kadar bu camianın içerisinde kalmak istiyorum. Beni kötülemek isteyenler ne kazanacaklar onu bilmiyorum. Ben Avrupa'da oynamak istiyorum. Bu benim acizane fikrim. Buna da saygı duyulması lazım. Herkes kendi kafasına göre bir şeyler yazıp çiziyor. Yok Fatih Fener'le anlaştı. Yok şu kadar para ve oyuncu verilecek. Yok 100 yılın pazarlığı gibi yazılar çıkıyor. Bıraksınlar yalan yazmayı. Ben anlaşsam anlaştım derim.ama beni hain ve kötü adam olarak göstermek istiyorlar. Bu emellerine ulaşamayacaklar."

'BANA TEŞEKKÜR ETSİNLER'

Trabzonspor sayesinde bu duruma geldiğini ve asla bunu inkar etmeyeceğini vurgulayan milli oyuncu, "Artık bunlardan sıkıldım. Kafamın rahat olmasını istiyorum. O yüzden bıraksınlar senaryolar üretmeyi. Çünkü Trabzonspor'da sakat sakat oynadım. Takıma katkılarım oldu. Dört seneden beri Trabzonspor'un kaptanlığını yapıyorum. Kupalar aldık. Şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. Tabi bunları söylerken arkadaşlarımla bunları yaptık. Bunlara insanlar saygı duysunlar. Fatih'e bir teşekkür edilmesi gerekir. Ama kimse teşekkür etmiyor. Yok Fatih ayrılacak gibi başka şeylerle insanlar kafalarını yoruyor. Beni gören 'abi ne olur ayrılma Trabzonspor'dan' diyor. Ben de Avrupa olursa ayrılırım başka ayrılmam diyorum. Bundan başka ne söylemem gerekir. Lafın tamamı kime söylenir?" ifadelerini kullandı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious