Fatih Terim Avrupa'ya gitmeye niyetli

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim,2008 Avrupa Şampiyonası finalleri sonrasında görevinden ayrılma sinyalleri verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terim, Aktepe Lisesi öğrencilerinin bulunduğu panele konuşmacı olarak katıldı. Daha önceki açıklamalarında "Türkiye'de artık takım çalıştırmam" diyen Terim, "Nasipse tekrar Avrupa'ya gitmeye niyetliyim" şeklinde konuştu.

Terim, FB'nin şampiyonluğunu nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine, herkesin kazanılan her başarıyı saygıyla taktir etmeyi öğrenmesi gerektiğini belirterek, "Fenerbahçe şampiyon olmuşsa herkes tebrik etmelidir" dedi.

Türkiye'de insanların kendi tuttuğu takımların dışındakilerin başarılı olmasına saygı duymadığını, kendi takımları dışında hiçbir takımı alkışlamak gibi bir alışkanlık olmadığını belirten Terim, "Kendi takımınıza saygı duyulmasını istiyorsanız, başarılı olmuş rakibinizi de alkışlamayı öğreneceksiniz" diye konuştu.

Panele katılan Faal Futbol Hakemleri Derneği Başkanı Selçuk Dereli ise, "Türk hakemi hata yapmış ama asla yanlış yapmamıştır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious