Fatih Terim beni istiyor!

Fatih Terim beni istiyor!.11930
  • Giriş : 09.10.2007 / 07:43:00

Almanya'da geçen sezonun şampiyonu Stuttgart'ın defansındaki başarılı Türk futbolcu Serdar Taşçı, "Türkiye A Milli Takım daveti için Fatih Terim hocamıza teşekkür ediyorum. Bu davet benim için büyük onur. Ancak bu saatten sonra Almanya'ya büyük ayıp olur.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzun süre Almanya Ümit Milli Takımı'nda oynadıktan sonra Joachim Löw tarafından deplasmanda 22 Ağustos'ta oynanan İngiltere maç kadrosuna alındığını belirten Serdar, "Lig maçında burnumdan aldığım darbe sebebiyle sakatlık yaşadım. İngiltere maçı öncesi antrenmanlarda burnumdaki rahatsızlık futbolumu olumsuz yönde etkiler diye endişe ettik. Bu nedenle Löw beni sahaya sürmedi. Almanya A Milli Takımı'nda forma giymedim diye şimdi Türkiye'den gelen A Milli Takım düzeyindeki teklifi kabul edersem Almanya'ya büyük ayıp etmiş olurum." dedi.

Artvinli bir işçi ailesinin oğlu olarak Almanya'da dünyaya geldiğini hatırlatan Serdar Taşçı, "Küçük yaştan beri Türk gelenek ve göreneklerine göre yetiştik. Türkiye'yi çok seviyorum. Ay yıldızlı Milli Takım forması da benim için kutsal. Ancak Almanya Futbol Federasyonu uzun süredir bana emek veriyor. Milli Takım antrenörü Joachim Löw de benimle yakından ilgileniyor. Böyle bir atmosferde Almanya'dan vazgeçip Türkiye A Milli Takım formasını giymem yakışık almaz. Bu yeni durum Almanya'daki futbolumu da olumsuz etkileyebilir." diye konuştu. 24 Nisan 1987'de Almanya'nın Esslingen kentinde doğan Serdar Taşçı, Stuttgart'ın altyapısında yetişti. 2006/2007 sezonunda Almanya şampiyonu olan Stuttgart takımında 26 lig maçında forma giydi.

Seyfi Alp

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious