Fatih Terim bir provokatör

Fatih Terim bir provokatör.19516
  • Giriş : 30.05.2008 / 18:56:00

İsveç basını yine densizliğini gösterdi. Fatih Terim ve Tuncay Şanlı için çirkin ifadeler kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

A Milli Futbol Takımımız ile İsviçre Milli Takımı arasında yaşanan olayların ardından iki ülke arasında problemler giderilirken, İsviçre basını Fatih Terim ve Tuncay Şanlı için hem övücü hem de çirkin ifadeler kullandı.

Avusturya ile birlikte 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın evsahibi olan İsviçre'nin ünlü dergilerinden L'illustré şampiyona özel sayısında, şampiyonaya katılacak tüm takımlara 2 sayfa yer verdi.

TUNCAY ŞANLI BULDOZER

Dergi Türk milli takımına ayırdığı bölümde ise çirkin ifadeler kullandı. Dergi bir sayfasında Tuncay Şanlı'nın resmini kullanırken milli futbolcu için "Buldozer" tabirini kullandı, ancak yorumda ise Tuncay isminin kadın ismi olduğunu fakat bu ismi erkeklerinde kullandığını yazarken, ay yıldızlı ekibin en cesur oyuncusu olduğunu belirtti.

FATİH TERİM PROVOKATÖR

İkinci sayfada da milli takımlar teknik direktörü Fatih Terim' in küçük bir resmini kullananan dergi başlık olarak ise "Terim Provokatör" ifadesini kullandı.

Yorumda "2005 yılında Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile oynadığımız her iki maçta da Terim'in davranışları ve tavırları sportmenliğe uymadığı gibi, oyuncularını kışkırtması, onun provokatörlüğünün başlıca göstergesidir. Fakat onun Futbol bilgisinin tartışılmaz olması da bilinmektedir" ifadelerine yer verildi. Yazıda ayrıca Terim' in Türkiye'de ki lakabının da "İmparator " olduğuna değinildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious