Fatih Terim G.Saray'da mı?

Fatih Terim G.Saray'da mı?.9900
  • Giriş : 15.10.2008 / 18:55:00
  • Güncelleme : 15.10.2008 / 18:57:54

Fatih Terim'in 3. kez G.Saray'ın başına gececeği iddiası iyice güçlendi. Terim'in vaadi karşısında heyacanlanan Adnan Polat, 'Bu iş tamamdır' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İşte Terim'in 'evet' demesinin iki ana nedeni

1- Futbol Federasyonu'nun, Belçika maçının ardından sözleşme yenileme konusunda ağır davranmasına kızdı ve Milli Takımı 10 puana ulaştırdıktan sonra görevi bırakmaya karar verdi

2- Bu sırada Adnan Polat'tan gelen teklifi kabul etti. Çünkü Terim, G.Saray'ın çok güçlü bir kadroya sahip olduğunu ve takımı yine UEFA Şampiyonu yapacağına inanıyordu...

G.Saray'da antrenörler Ümit Davala ve Edwin Boekamp'ın ardından teknik direktör Skibbe'nin de gönderileceğine kesin gözüyle bakılırken, takımın yeni teknik patronunun son anda büyük bir aksilik çıkmazsa Fatih Terim olacağı öğrenildi. Fotomaç'ın çok özel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Terim'i Florya'ya taşıyacak süreç şöyle gelişti: 10 Eylül'deki 1-1'lik Belçika maçından sonra sözleşme yenilemek için federasyondan görüşme çağrısı bekleyen Terim, bu gerçekleşmeyince kızdı ve Milli Takım'ı bırakmaya karar verdi. Terim bu düşüncesini çevresine "Milli Takımı 10 puana ulaştırır bırakırım" sözleriyle açıkladı.

Terim'in bu kararını öğrenen G.Saray Başkanı Adnan Polat harekete geçmekte gecikmedi. Teknik direktör Michael Skibbe'den memnun olmayan Polat, Fatih Terim'e G.Saray'ın başına geçmesini istedi. Terim ilk görüşmede kesin bir yanıt vermedi ancak daha sonraki buluşmada Polat'ın teklifine "Evet" dedi.

Galatasaray'ın bu sezonki kadrosunun çok güçlü olduğunu düşünen tecrübeli teknik adam, istediği şartların sağlanması durumunda sarı-kırmızılı ekibi bu sezon yeniden UEFA Kupası Şampiyonu yapabileceğine inandığını söyledi. Bu sözlerin heyecanlandırdığı Polat, Terim'e elini uzattı ve ikili prensipte anlaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*