Fatih Terim: İstifa için sebep yok

Fatih Terim: İstifa için sebep yok.9524
  • Giriş : 19.10.2007 / 08:55:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 13:47:33

Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in Yunanistan yenilgisinden sonra yaptığı aymazlık herkesin sabrını taşırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cılız istifa sesleri duydum. Bırakmam için sebep yok” diyen Fatih Terim"e futbolseverler ateş püskürüyor. Bosna"ya yenilen, Malta ve Moldova"yla berabere kalıp Yunanistan"a tarihinde ilk kez mağlup olan Fatih Terim"in yedekleri toplayıp kurduğu takımla hüsran yaşattığını hatırlatan futbolseverler, “Gitmesi için daha ne gerekiyor? Türkiye"nin yaşadığı utancın sorumlusu odur” diyorlar.

2010 YILINA KADAR KALIR

İstifaya yanaşmayan Fatih Terim"in, Futbol Federasyonu ile 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Terim"in bu konuda topu Futbol Federasyonu"na atarak kovulmayı ve tazminat almayı beklediği belirtiliyor. Daha önce Milan"dan da istifa etmeyip kovulduğu için maaşını almaya devam eden Terim"in aynı taktiği uyguladığını dile getiren futbolseverler, “Bir dönüm bostan yan gel yat Osman” taktiğiyle maaşını almaya devam etmek için bunu yapıyor” diyorlar.

10 KİŞİLİK FENER'DEN 6 YEDİ GİTMEDİ

Fatih Terim, elde ettiği koltuğu kolay kolay bırakmayan bir kişilik olarak da tanınıyor. G.Saray"a döndüğü ikinci döneminde 10 kişi kalan Fenerbahçe"den 6 gol yiyen Fatih Terim"in bu karşılaşmadan sonra herkes istifa etmesini beklemişti. Ancak Terim, “İstifa edecek bir şey yok. Takımı yarı yolda bırakamayız” diyerek koltuğunda kalmıştı. Terim; G.Saray, Çaykur Rizespor"dan 5 yediğinde bile bunun futbolun doğal bir sonucu olduğunu söyleme aymazlığını göstermişti. G.Saray"dan da bütün başarısızlığına rağmen ayrılmak istemeyen Terim, Başkan Özhan Canaydın"a “Sana 3 önerim var. İster şimdi, ister devre arası, istersen sezon sonu bırakayım” deyince Canaydın"ın “İlk önerini kabul ediyorum” diyerek Fatih Terim"e yolu gösterdiği biliniyor. Terim şimdi Milli Takım"da da aynı taktiği uyguluyor.

ULUSOY-TERiM ZiRVESi

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Başkan Haluk Ulusoy"un çağrısı üzerine bugün olağanüstü toplantı yapacak. Beylerbeyi Atatürk Eğitim ve Araştırma Merkezi"nde saat 11.00"de yapılacak yönetim kurulu toplantısından sonra Başkan Ulusoy, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve yardımcılarıyla görüşecek. Saat 14.30"da başlayacak bu görüşmede, teknik kadrodan son 4 maçla ilgili görüş ve değerlendirmelerin alınacağı, ayrıca Norveç maçının programının da görüşüleceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious