Fatih Terim istifanın eşiğinde mi?

Fatih Terim istifanın eşiğinde mi?.9384
  • Giriş : 17.10.2008 / 16:47:00
  • Güncelleme : 17.10.2008 / 17:15:56

Maaş haberleri Fatih Terim'in tepesini attırdı. Terim'in şok bir karar verdiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hürriyet'in iddiasına göre, Fatih Terim bu kararı, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in 2010 yılına kadar olan sözleşmesyi 2012 yılına kadar uzatmaması ve alacağı ücretlerinde medyada açıklanması üzerine aldı.

ÖZGENER'İN AÇIKLAMASI TATMİN ETMEDİ

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulunun bugün www.tff.org sitesinde yaptığı açıklamada "Özellikle dün ve bugün medyada yer alan haberlerde Fatih Terim'in hem mevcut hem de zamlı olduğu iddia edilen yeni ücreti konusunda çıkan yalan haberler bizleri üzdüğü gibi Milli Takımımızın hocasını ve teknik heyetini de derinden yaralamaktadır.

Ancak Fatih Terim'in ücretine zam almak için sözleşmenin uzatılmasını talep ve kabul ettiği yolundaki haberler insafsız ve Türkiye Futbol Federasyonu ile Milli Takım hocasını zan altında bırakmayı hedefleyen bir yalandır. Yazılı ve görsel basında şahit olduğumuz "sıkı pazarlık", "maaş artırımı için söz verildi", "bu paraya değer mi" şeklindeki ifadelerin maddi konuları temel alması, 30 yıla yakın bir süredir futbolcu ve antrenör olarak milli formaya hizmet etmiş olan Fatih Terim'e yapılan büyük haksızlıktır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki Fatih Terim, milli forma altında hizmet verdiği hiçbir gün maddi konularda Futbol Federasyonu yönetiminden herhangi bir talep veya şikayette bulunmamıştır." sözlerini Fatih Terim'in etkili bulmadığı ve istifa kararını da bu nedenle aldığı iddia edildi.

Terim'in önümüzdeki hafta içinde medya toplantısı yaparak bırakma kararını açıklayacağı vurgulandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*