Fatih Terim tavrını değiştirdi

Fatih Terim tavrını değiştirdi .9381
  • Giriş : 09.10.2007 / 12:14:00

Milli Takımımız, Moldova maçı için dün kampa girerken, medyaya kırgın olan Terim idmanı basına kapattı, toplantı da yapmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ancak daha sonra karar değiştiren Terim'in bugünkü idmanı medyaya açacağı açıklandı

Milli Takımımız, Moldova maçı için dün kampa girerken, medyaya kırgın olan Terim idmanı basına kapattı, toplantı da yapmadı. Ancak daha sonra karar değiştiren Terim'in bugünkü idmanı medyaya açacağı açıklandıilli Takımımız, Moldova maçı için Riva'da dün kampa girerken ilk gün idmanı basına kapatan ve alışılan bilgilendirme toplantısını yapmayan Fatih Terim daha sonra karar değiştirdi.

Federasyonun resmi internet sitesi dün gece geç saatlerde yaptığı açıklamayla bugünkü antrenmanın tamamının basın mensuplarına açılacağını duyurdu.
Malta maçı sonrasında yapılan eleştirilere büyük tepki gösteren ve bundan böyle UEFA'nın zorunlu kıldığı basın toplantılarının dışında medyaya demeç vermeyeceğini, röportaj yapmayacağını açıklayan teknik adam Macaristan maçı sonrasında bu kararını uygulamaya sokmuş, kırgınlığını açıkça belli etmişti.
Moldova maçı hazırlıklarına da aynı şekilde başlayan ve açıklanan programla bugünkü idmanın ve bundan sonraki çalışmaların sadece ilk 15 dakikasını basına açacağını ilan eden Terim, dün gece geç saatlerde federasyonun resmi internet sitesinden yaptığı duyuruyla kararını yumuşattı.
Bugün saat 11.00'de yapılacak çalışmanın tümünde görüntü alınmasına izin veren Terim, kalan antrenmanlarda ise aynı uygulamaya devam edecek.
Bu arada federasyonun resmi internet sitesindeki açıklamada dün yapılan antrenmanın medyadan gelen istek üzerine basına kapatıldığı iddia edildi.

İbrahim'in yerine Yasin

Moldova karşılaşmasının hazırlıklarına lig maçını oynayan futbolcuların katılımıyla pazar akşamı başlayan ay - yıldızlı ekibimiz, ikinci çalışmasını dün yaptı. Teknik Direktör Fatih Terim daha önce saat 19.30'da yapılacağı açıklanan antrenmanı saat 21.00'e aldı. İftardan sonra basına kapalı yapılan çalışmada henüz kampa katılmayan Emre Belözoğlu ve Hamit Altıntop'un dışındaki tüm futbolcular yer aldı. Beşiktaş'ın, Gençlerbirliği ile oynadığı lig maçında sakatlanan İbrahim Toraman ise kadrodan çıkarıldı. Kampa katılmak üzere dün Riva'ya giden başarılı futbolcu, yapılan kontrolün ardından aşil tendonundaki ağrılar yüzünden teknik heyetin onayıyla kadro dışında bırakıldı. İbrahim'in yerine Fenerbahçe'li Yasin Çakmak kadroya çağrıldı. Bu arada hafif ağrıları bulunan Gökhan Zan takımdan ayrı çalıştı.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious