Fatih Terim'den gençlere alkış

Fatih Terim'den gençlere alkış.13042
  • Giriş : 12.10.2008 / 08:07:00

Bosna Hersek karşısına gençlerden kurulu bir takım çıkaran A Milli Takım Teknik Direktörü Terim, maç sonucu şu değerlendirmeyi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim Bosna-Hersek karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Fatih Terim, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, 13-14'e yakın sakat oyuncularının bulunduğunu hatırlatarak, ''Yaş ortalamamız 23-24. 17-18 yaşındaki Batuhan çıkıyor, yerine 21 yaşındaki Nuri giriyor. 75. dakikaya kadar 17 şutumuz var. Bu arada rakibin de gol girişimi sadece 4. sonlarda korumak için biraz çekilince, kalemize gelebildiler. Topa yüzde 65 sahip olma oranı olmuş. Sürekli oyunu ileri itmeye çalıştık. Pozitif oynamaya çalıştık'' şeklinde konuştu.

Saha ve seyirci avantajlarını iyi kullandıklarını kaydeden Terim, ''Oynadık, aradık, fırsat yarattık, her maçta olduğu gibi rakipten daha çok koştuk. Bütün oyuncularımı kutluyorum. Bu galibiyet çok önemliydi. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Bosna-Hersek gerçekten iyi takım ve iyi oyuncuları var. bu kadar eksikle 3 puan almaktan mutluyum'' diyerek sözlerini tamamladı.

Terim, konuşmasının ardından Bosna-Hersek Milli Takımı Teknik Direktörü Miroslav Blazevic'in basın toplantısı için kapıda beklediğini görünce, misafir takım teknik direktörünü bekletmemek için teşekkür ederek soru almayıp toplantıyı bitirdi.

-BLAZEVIC:''TÜRKİYE HAK ETTİ''-

Bosna-Hersek Milli Takımı Teknik Direktörü Miroslav Blazevic de Türkiye'nin bu akşam haklı bir galibiyet aldığını söyledi.

Blazevic, Bosna-Hersek'in en büyük sorununun savunmasında olduğunu ifade ederek, ''Türkiye kendi uluslararası tecrübelerini sahaya yansıttı ve neticeyi aldı. Savunmamız, yüksek toplara hakim olamadı. Yüksek toplarda başarılı olabilseydik, belki netice böyle olmazdı. Türkiye bileğinin hakkıyla bu maçı kazanmıştır'' diye konuştu.

Blazevic, grupta hangi takımları favori gördüğü ile ilgili bir soruyu da ''İspanya en büyük favori. Türkiye daha sonra gelmektedir. Ama Bosna-Hersek'i de çabuk unutmayın'' diye yanıt verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*