Fatih Terim'den madalya sözü

Fatih Terim'den madalya sözü.10683
  • Giriş : 28.01.2008 / 22:00:00

Katıldığı bir panelde konuşan Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası'nda madalya arzuladığını ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı tarafından düzenlenen spor hekimliği toplantısına katıldı.

Üniversitenin Beyazıt'taki rektörlük binasında gerçekleştirilen toplantıya, Fatih Terim'in yanısıra İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, (A) Milli Futbol Takımı Doktoru Cengiz Dinç, Galatasaray Kulübü Sağlık Komitesi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kurtoğlu ve çok sayıda spor hekimi katıldı.

Toplantının ilk bölümü basın mensuplarına açık tutulurken, bu bölümde konuşan Fatih Terim, sporculuk yaşamında ve ilk antrenörlük dönemlerinde, Türkiye'de spor hekimliği konusunun gelişmemiş olduğuna dikkati çekerek, “Kafilelerde doktor olurdu ama sanmıyorum ki hiçbiri spor sakatlanmalarıyla ilgili olsunlar. Biz, olması gerekenleri yapmaya çalıştık. Spor hekimliği alanında ideale yakın durumdayız” dedi.
Futbol Federasyonu'nun, her takımın bir spor hekimine sahip olması için çalışma yaptığını ve gelinen noktada, bu alana bakış açısının çok değiştiğini vurgulayan Terim, “Sağlık bölümü çok geniş bir departman olmak zorunda. Sonuç olarak öyle bir dünyada yaşıyoruz ki dünyadaki büyük kulüpler, olası sakatlıkları bile birkaç ay önceden tespit eder duruma gelmişler. İleriyi gören bir ortam içindeler. Hadise olmadan bu yapı bize lazım. Ekip çalışması şart” diye konuştu.

Terim, Avrupa Şampiyonası finallerine giderken (A) Milli Takım için psikolojik, fizyolojik ve beslenme yardımlarının, kendileri için “olmazsa olmaz” öneme sahip bulunduğunu dile getirdi.

Spor hekimliğinin Türkiye ve dünyadaki bugünkü durumu ile sorunlarının masaya yatırıldığı etkinlikte, teknik heyetlerin, spor hekimliği uygulamalarından yararlanma eğiliminin, uzmanlar tarafından ele alınacağı kaydedildi.

Öte yandan İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak, Fatih Terim'e bir madalya takarken, “Bu ilk madalya, ikincisini ise Avrupa Şampiyonu olduğumuzda takacağız” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious