Fatih Terim'den manalı çıkış

Fatih Terim'den manalı çıkış.10683
  • Giriş : 23.11.2007 / 20:46:00

2008 Avrupa Şampiyonası'na katılan A Milli Takım'ın antrenörleri, EURO 2008'e gidiş öyküsünü anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terim, ilerleyen günlerde çok önemli açıklamalar yapacağını açıkladı.

NTV'de yayınlanan Yakın Plan Spor'da Güntekin Onay'ın konuğu olan antrenörler Müfit Erkasap, Metin Tekin ve Oğuz Çetin, en sıkıntılı dönemlerde dahi kendilerini yalnız hissetmediklerini ve birbirlerine destek verdiklerini söylediler. Programa telefon bağlantısıyla katılan A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ise önümüzdeki günlerde kapsamlı bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı. "Tarihi bir basın toplantısıyla her şeyi anlatmak ve paylaşmak üzere hazırlanıyoruz" diyen tecrübeli teknik adam, yardımcılarıyla beraber basının karşısına çıkacaklarını söyledi.

İki senelik süre zarfında Türk futbolunun analizini yaptıklarını belirten Terim, tespit ettikleri gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak zorunda olduklarını söyledi.

Fatih Terim, düzenlenecek toplantıda zaman açısından şu ana kadar söyleyemedikleri şeyleri, Türk futboluna ışık tutması açısından dile getireceklerini belirterek, "Şimdi neredeyiz, ne yaptık, ne yapmamız lazım, Türk futbolu ne oluyor, şampiyonaya katıldık diye Türk futbolu kurtuldu mu? Belki de devrim niteliğinde çok dikkatli bir paylaşım yapmak zorunda olduğumuzu hissediyorum. Teknik ekip olarak iki yıllık doğruları ve yanlışları aktamak zorundayız. O yüzden çok geniş kapsamlı delillerle, olması gerekenlerle bir arada olmamız gerek diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Antrenör Oğuz Çetin ve Müfit Erkasap da, Fatih Terim'in bahsettiği basın toplantısının Türk futbolu açısından önemli olacağını ifade ettiler. Müfit Erkasap, "Çok kapsamlı ve programlı çalıştık. Özellikle Oğuz Hoca'nın raporlama yöntemi sayesinde, ülke futbolu adına önemli doneler elde ettik" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious