Fatih Ürek cinayetten ifade verdi

Fatih Ürek cinayetten ifade verdi.9673
  • Giriş : 22.06.2009 / 20:00:00

Şişli'de evinin önünde kurşunlanarak öldürülen Engin Temel'in cinayeti ile ilgili olarak polis, dansöz Didem'den sonra Fatih Ürek'in de bilgisine başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Engin Temel'in sahibi bulunduğu "Love Bar"a gidip geldiği ve Temel'in Facebook listesinde ismi olduğu belirlenen Ürek'in, maktulün özel yaşamına ilişkin bilgisi olmadığını söylediği öğrenildi.

Love Bar'ın işletmecisi Engin Temel, 9 Aralık 2008 tarihinde Şişli Dr. İsmet Öztürk Sokak'taki evinin önünde kurşunlanarak öldürülmüştü. Aradan geçen 6 ay boyunca katil ve katil zanlılarının bulunması için polis, Temel ile ilişkisi bulunan ya da tanıyan herkesin tek tek ifadesine başvuruyor.

Polis, konuyla ilgili olarak dansöz Didem'in ardından Fatih Ürek'in de Temel ile tanışıklığını dikkate aldı. Temel'in işletmesini yürüttüğü Love Bar'a gidip geldiği, ayrıca Facebook'ta arkadaş listesinde isminin bulunduğunun belirlenmesi üzerine soruşturmayı yürüten savcılık, Ürek'in ifadesine başvurulması talimatını verdi. Bilgisine başvurmak üzere davet edilen Ürek, saat 16.00 sıralarında menajeriyle birlikte İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne gitti. Ürek'in, Temel'i tanıdığını ancak özel hayatıyla ilgili bilgiye sahip olmadığını söylediği öğrenildi.

Temel'in kimlerle ilişkisi olduğu ve tehdit alıp almadığı konusunda herhangi bir bilgiye sahipi olup olmadığı sorulan Ürek'in, bu konularda bilgisinin olmadığını, Temel'in çok iyi bir insan olduğunu ve cinayeti duyduğunda çok üzüldüğünü söylediği öğrenildi.

İfadesinin ardından Ürek, basın mensuplarının görüntü almasının engellenmesi amacıyla polis aracıyla garaj kapısından çıkarıldı. Sürmeli Otel önünde indirilen Ürek ve menajerinin, kendilerine bekleyen başka bir araç ile ayrıldıkları öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*