Fatih Ürek davasında beraat

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Fatih Ürek hakkında Savcılık tarafından yürütülen "uyuşturucu" soruşturmasında takipsizlik kararı verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, İstanbul'da "Torbacı" olarak tanınan sokak satıcılarına yönelik geçtiğimiz Mart ayında "Atmaca" ve "Kılıç" adı altında bir dizi operasyon gerçekleştirildiği anlatıldı. Operasyonlarda, ev telefonundan uyuşturucu siparişi verdiği tespit edilen ünlü şarkıcı Fatih Ürek'in, uyuşturucu kullandığı iddiasıyla gözaltına alındığı hatırlatıldı.

Soruşturmayı tamamlayan İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından, Fatih Ürek hakkında "Takipsizlik" kararı verildi. Aynı soruşturma kapsamında Ürek'in "asistanım" dediği Emel Banu D. ile Dünay K. isimli kişi hakkında "Kullanmak amacıyla uyuşturucu madde satın almak" ve "Uyuşturucu madde kullanmak" suçundan ikişer yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce "Örgüt oluşturmak suretiyle uyuşturucu madde ticareti yapmak" suçuyla ilgili olarak yürütülen teknik takip sırasında bazı telefonların mahkeme kararı gereğince dinlendiği ifade edildi. Emel Banu D.'nin Fatih Ürek'in evinde çalıştığı sırada, evdeki telefondan uyuşturcu satıcısı olduğu iddia edilen bir kişiyi arayarak yaptığı konuşmalardan, uyuşturucu madde satın alıp kullandığının tespit edildiği idda edildi.

İddianamede ayrıca, D.'nin ifadesinde de uyuşturucu madde kullandığını ve bu amaçla Fatih Ürek'e ait ev telefonu ile görüşüp uyuşturucu madde satın aldığı şeklinde ifade verdiğine değinildi.

Diğer sanık Dünay K.'nın da, uyuşturucu madde satan bir kişiyi arayarak uyuşturucu madde satın aldığını ve pek beğenmediğini, hatta iki tanesini değiştirmesini istediği öne sürüldü. Şüpheliler Dünay K. ve Emel Banu D.'nin aynı suçtan bir yıldan iki yıla kadar hapisleri istendi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious