Fatih ve Gökdeniz'e saldıran tutuklandı

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

Trabzonspor’un milli futbolcuları Fatih ve Gökdeniz’in araç ve işyerlerini kurşunladığı gerekçesiyle gözaltına alınan H.S. tutuklanarak cezaevine kondu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne ait iki sivil araçla hava limanından Emniyet Müdürlüğü binasına getirilen zanlı, burada sorguya tutuldu. Yaklaşık 7 saat süreyle ifade veren H.S daha sonra Adli Tıp Kurumu’nda alınan doktor raporunun ardından savcılığa çıkartıldı. Zanlı savcılığın tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. H.S. buradaki ifadesinde ulusal medya tarafından günah keçisi ilan edildiğini, Trabzon’a ve Trabzonspor’a zarar vermemek için susma hakkını kullanacağını söyledi.

Bunun üzerine mahkeme CMK’nın 100. maddesi ve yeterli delillerin toplanamadığı göz önüne alınarak H.S.’nin tutuklanmasına karar verdi. H.S. daha sonra Trabzon Bahçecik Kapalı Cezaevine gönderildi. H.S. adliye çıkışı basın mensuplarına hitaben, ”Bravo sizlere, tutuklattınız beni.” dedi.

Emniyet ekipleri, H.S. ile birlikte yakalanan F.B. için savcılıktan ek 24 saat süre talep etti.

H.S.’nin yakını olduğu belirlenen E.K’de yaklaşık 10 gün önce Bursa’da yakalanarak Trabzon’a getirtilmiş, sorgusunun ardından tutuklanmıştı.

Trabzon’da, 30 Ocak 2006’da Trabzonspor’un kaptanı Fatih Tekke ve eşinin otomobilleri ile Gökdeniz Karadeniz’in eşi Serra Karadeniz’in otomobili ve işyerine yönelik silahlı saldırı düzenlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious