Fatiha okuyunca öldürmediler!

Fatiha okuyunca öldürmediler!.9542
  • Giriş : 29.11.2008 / 10:33:00

Hindistan'daki saldırıda eşiyle birlikte rehin kalan Seyfi Müezzinoğlu, Fatiha suresini okuyarak Müslaman olduklarını söyleyince kurtulduklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hindistan'daki saldırıda Oberoi Trident Hotel'de eşi Meltem Müezzinoğlu ile birlikte rehin kalan Seyfi Müezzinoğlu, korku dolu saatleri anlatırken Fatiha suresini okuyarak Müslaman olduklarını söyleyince kurtulduklarını söyledi.

Müezzinoğlu dehşet anlarını şöyle anlattı: "Otelde silah seslerinin duyulmaya başlamasıyla, bir otel görevlisi bizi zorbela kaçış merdivenine soktu. Arkamızda 2 tane genç, 20-25 yaşlarında Kalaşnikoflu adam gördük. 15-20, belki de 30 kişiydik ve o sırada yangın vardı. Bu arada, yol boyunca da birbirlerine bir Müslüman ismiyle konuşuyorlar. Ben de Müslümanım dedim. Telefonu çaldı birinin. Telefonu aldılar, biz de Müslümanız dedi. Hüviyetimi çıkarınca baktı, yere attı. O sırada hanımın telefonu çalınca aldı. Grup arasındaki konuşmaları koordine ettiler telefonla. En üst katta sahanlıkta biriktik, bir de en tepe sahanlık vardı. 'Kadınlar yukarı gelsinler' dedi biri. Biri benim hanım 4 kadın ve ben vardık. Eşim 'He is muslim, my husband (O Müslüman, benim eşim)' dedi.

SÜNNET KONTROLÜ

Bir ara bir adam pantolonumu indirmeye çalıştı, sünnetli olup olmadığımı anlamak için... 'İndir' dese indireceğim tabii korkudan. Ben de Fatiha suresini okudum, 'Tamam, tamam' dedi, hanım da okudu Fatiha'yı." Teröristlerin kendilerini bir odaya kapattıklarını söyleyen Müezzinoğlu, Hint askerlerce kurtarıldıklarını söyledi.

Gidin' dedim diye suçlu hissettim

Oğlu ve gelini, 15 saat rehin kalan eski Maliye Bakanı Ziya Müezzinoğlu, "O fuara gitme konusunda tereddütleri vardı. Ben zorladım. 'Hindistan ilginç bir ülkedir, görmenizde yarar var.' dedim. Bu konuda kendimi suçlu hissettim" dedi. Müezzinoğlu neler hissettiğini ise "Çocuklarını seven bir baba, çocuklarını o durumda görünce ne hissederse ben de onu hissettim" diye açıkladı.


Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*