Fatih'e 4 bina yandı:1 ölü

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

Fatih'te, yalnız yaşayan yatalak bir şahsın kaldığı ahşap binada çıkan yangın, kısa sürede bitişiğindeki 3 binaya da sıçrayarak alev alev yanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Abdi Şubaşı Mahallesi Çukur Mescit Sokak üzerindeki 2 katlı ahşap binada oturan ve isminin "Ender" olduğu öğrenilen şahsın evinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın kısa sürede yatalak hasta olduğu öğrenilen şahsın evini kaplarken, bitişiğindeki ahşap binalara da sıçradı.

Binalardan yükselen alevleri gören mahalle sakinleri, hemen mahsur kalanları dışarı çıkartırken, itfaiye de haber verdiler. Evde kalan ve ağır yaralanan yaşlı şahıs vatandaşlar tarafndan dışarı çıkarıldı. Olay yerine ambulansın gelememesi üzerine vatandaşar yaralıyı ana caddeye kadar taşırken, sağlık görevlilerine de tepki gösterdi.

Yangın yerine sevk edilen Fatih, Beyoğlu, Şişli ve Bayrampaşa itfaiye grupları bir çok yönden yangına müdahale ederken, vatandaşlar da itfaiye erlerine hortumları çekerek ve sokağı boşaltmaya çalışarak yardımcı oldu. Yangın sırasında sokakta büyük bir panik yaşanırken, vatandaşları yangından uzak tutmak için polis ve zabıta büyük uğraş verdi. Yangın, uzun uğraşlar sonucunda kontrol altına alınırken, üç bina tamamen bir bina da kısmen kullanılamaz hale geldi.

Bu arada, yanan evlerden birinin sahibi olduğu öğrenilen şahıs, yaralı vatandaşın defalarca yardım teklif etmelerine rağmen yardımları kabul etmediğini, perişan bir halde yaşadığını söyledi. Yaşlı şahsı ambulansa taşıyan gençlerden birisi ise, ilk anda vatandaşın öldüğünü sandıklarını ama nabzının attığını fark edince vatandaşlarla beraber ambulansa taşıdıklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious