Fatih'imi de vatanıma gözümü kırpmadan şehit veririm!

Fatih'imi de vatanıma gözümü kırpmadan şehit veririm!.16502
  • Giriş : 28.11.2007 / 01:07:00
  • Güncelleme : 28.11.2007 / 00:52:27

Şehit babası Ziya Tosun: "Ferdimi şehit verdim, Fatih'imi de gözümü kırpmadan şehit veririm."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit Tosun'un İzmir'de yaşayan ailesi acı haber üzerine büyük üzüntü yaşarken baba Ziya Tosun, "Vatanımız milletimiz sağolsun. Ferdimi şehit verdim, Fatih'imi de vatanım için gözümü kırpmadan şehit veririm." diyerek duygularını ifade etti.

Askeri aracın kaza yapması sonucu yaralanan ve Şırnak Asker Hastanesi'nde tedavi altında bulunan 6 aylık asker Jandarma Komando Onbaşı Ferdi Tosun, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tosun'un şehit olduğu haberi İzmir'deki ailesini, yakınlarını ve arkadaşlarını üzüntüye boğdu. Şehit asker Tosun'un oturduğu sokak ve eve Türk bayrakları asıldı. Beş çocuk babası olan baba Ziya Tosun, iki oğlundan birini vatan için şehit verdiğini gerekirse diğerini de gözünü kırpmadan vereceğini söyledi. Oğlunu büyük bir coşkuyla 6 ay önce askere gönderdiğini anlatan baba Tosun, "Oğlum askere giderken şehit olacağım diyordu. Sanki içine doğmuş. En son kazadan üç gün önce telefonla konuşmuştum. İyi olduğunu söylemişti." dedi. Anne Şengül Tosun ise, acı haber üzerine fenalık geçirdiği öğrenildi. Ferdi Tosun'un şehit olduğu haberinin ardından tek erkek kardeşi olan Fatih Tosun, taktığı komando beresini bir an olsun başından çıkarmadı.

Amca Hacı Mehmet Tosun ise, "Şehit olmasaydı ben onu evlendirecektim. Ama nasip olmadı." şeklinde konuştu.

Şehit Jandarma Komando Ferdi Tosun'un cenazesinin yarın İzmir Beşikçioğlu Camii'nde düzenlenecek askeri törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Terör örgütü PKK'ya yönelik Kato Dağı'nda düzenlenen operasyondan dönen askeri araç ilçe girişinde devrilmiş, kazada, 4'ü ağır olmak üzere 13 asker yaralanmıştı. Yaralanan askerler, helikopterlerle Şırnak Asker Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alınmıştı. Yaralanan askerlerden Tosun, hastanede şehit olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious